Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas informācija saistībā ar aizturēto ārstu

15.01.2004
Pēc Rīgas Galvenās policijas pārvaldes (RGPP) Kriminālpolicijas darbinieku sniegtās informācijas sakarā ar ārsta aizturēšanu, kurš nepamatoti izrakstījis receptes nātrija oksibutirāta iegādei, Veselības ministrijas Farmācijas departaments uzdevis Valsts farmācijas inspekcijai (VFI) veikt pārbaudi aptiekā, kurā ārsts iegādājās zāles. Izvērtējot aptiekā izņemtās receptes tika konstatēts, ka visas receptes izrakstījis viens ārsts.

Izvērtējot aptiekā izņemtās receptes tika konstatēts, ka visas receptes izrakstījis viens ārsts.

Valsts farmācijas inspekcija ir pieprasījusi sniegt paskaidrojumu aptiekas vadītājai un aptiekas darbiniecēm, kuras izsniegušas minētās zāles. Zāļu lieltirgotavai, kura izsniegusi zāles aptiekai, ir pieprasīts sniegt paskaidrojumu kāpēc aptiekai izsniegts tik liels zāļu daudzums.

Lai izvērtētu visu šī medikamenta izplatīšanā iesaistīto farmaceitiskās darbības uzņēmumu darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām Valsts farmācijas inspekcija pieprasījusi arī no zāļu ražotāja un lieltirgotavām, kuras izplata šīs zāles, līdz 19.janvārim sniegt pilnu atskaiti par izplatīto zāļu daudzumu aptiekām un ārstniecības iestādēm.

Farmācijas departaments ir izsūtījis vēstuli ar atgādinājumu farmaceitiskās darbības uzņēmumiem par normatīvo aktu prasībām, kas regulē minēto zāļu izplatīšanu.

Precizējot policijas pausto informāciju par šo zāļu apriti, ministrija atgādina, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem, nātrija oksibutirātu aptiekas nevar izsniegt pret receptēm ambulatoriem slimniekiem, to var izplatīt tikai pret ārstniecības iestāžu (tajā skaitā arī ārstu prakšu) pieprasījumiem. Zāles paredzētas lietošanai tikai ārstniecības iestādē.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes