Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre ģimenes ārstu asociācijas aicina uz sadarbību

10.01.2004
Veselības ministre Ingrīda Circene šodien Latvijas ģimenes ārstu asociācijai un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijai nosūtīja atkārtotu uzaicinājumu uz sadarbību, lai vēlreiz kopā ar veselības organizatoriem pārspriestu jautājumu par to, kas darāms, lai pacienti būtu apmierināti ar ministrijas un ģimenes ārstu kopējo darbu un ģimenes ārsti saņemtu arī pienācīgu atalgojumu.

ministrijas un ģimenes ārstu kopējo darbu un ģimenes ārsti saņemtu arī pienācīgu atalgojumu.

Vēstulē ministre uzsver, ka svarīgāk par ķīvēšanos par lauku vai Rīgas modeļa ieviešanu būtu palielināt finansējumu ambulatorajai veselības aprūpei. Tas nozīmē, ka palielināsies kapitācijas nauda ģimenes ārstiem un  palielināsies finansējums speciālistu konsultāciju un izmeklējumu apmaksai, kas savukārt mazinās rindas uz šiem pakalpojumiem.

Ministre arī uzsver, ka būtu jāpanāk stabils un pietiekams ikmēneša finansējums ģimenes ārstiem; būtu jāveicina ģimenes ārsta lomas palielināšanās veselības aprūpes sistēmā; jānostiprina sadarbība ar pašvaldībām, lai rastu atbalstu ģimenes ārstu komandām, īpaši lauku reģionos, kā arī būtu jākoordinē ambulatorā veselības aprūpe tā, lai gan ārsti, gan pacienti būtu informēti, kurās veselības aprūpes iestādēs var saņemt noteiktus pakalpojumus, lai neveidotos ilgas gaidīšanas rindas.

Ingrīda Circene cer uz veiksmīgu sadarbību ar abām ģimenes ārstus pārstāvošajām asociācijām un uzskata, ka kopīgā darbā izdosies uzlabot veselības aprūpi mūsu valstī.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes