Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas viedoklis par līdzekļiem endoprotezēšanas rindu samazināšanai

23.12.2003
Veselības ministrija ir neizpratnē par Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas direktora un Latvijas Ortopēdu asociācijas prezidenta Valda Zatlera publiskajiem paziņojumiem sakarā ar Veselības ministrijas piešķirto papildu finansējumu endoprotezēšanas rindu samazināšanai.

paziņojumiem sakarā ar Veselības ministrijas piešķirto papildu finansējumu endoprotezēšanas rindu samazināšanai.

Laikā, kad veselības aprūpes finansējums no valsts budžeta līdzekļiem ir tālu no reāli nepieciešamā, ir dīvainai, ka lielas slimnīcas direktors, kura ārstniecības iestāde tiek uzskatīta par vienu no vadošajām endoprotezēšanas jomā, var paziņot, ka līdzekļus, ko valsts viņam papildus piešķir endoprotezēšanas rindu samazināšanai, nav iespējams apgūt.

Atgādinām, ka oktobrī Ministru kabinetā tika akceptēti 2003.gada otrie grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003. gadam ", kas bija pirmais solis, lai grozījumus pieņemtu Saeima un izsludinātu Valsts prezidente. Izdarot šos grozījumus, veselības aprūpei tika piešķirti papildu 3 322 315 lati. No šiem līdzekļiem 86 652 lati tika paredzēti endoprotezēšanas (ceļa un gūžas locītavu operāciju) rindu samazināšanai.

Līdz ar to jāsecina, ka ārstniecības iestāde nav pretimnākoša ministrijas vēlmei piešķirto līdzekļu ietvaros samazināt ieilgušas rindas uz endoprotezēšanas operācijām.

Procedūra nosaka, ka tiklīdz iestāde paraksta līgumu ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru (VOAVA) par konkrētu pakalpojumu un konkrētu naudas summu, līguma noteiktā summa tiek ieskaitīta ārstniecības iestādes kontā. 
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas un VOAVA līgumus par līdzekļu piešķiršanu endoprotezēšanas rindu samazināšanai tika parakstīts 19. decembrī (piektdien), tas nozīmē, ka līdzekļi Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas kontā nonāca vēlākais šodien, 23.decembrī (otrdien).
Veselības ministrija atkārtoti uzsver, ka Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas kontā ieskaitītie 86,6 tūkstoši lati, slimnīcai nav jāapgūst 2003.gadā, bet tos var apgūt arī 2004.gada sākumā.

Līdz ar to ministrija uzskata, ka satraukumam un pārpratumiem nav pamata, jo ārstniecības iestādes, kas varētu pretendēt uz budžeta grozījumos piešķirtajiem līdzekļiem, jau iepriekš zināja, ka Veselības ministrija no budžeta grozījumiem bija pieprasījusi līdzekļus tieši endoprotezēšanas rindu samazināšana.

Ir svarīgi apzināties, ka situācijā, kad ir iespējams piešķirt papildu līdzekļus, ministrijai un aģentūrai ir nepieciešama atsaucība un operatīva sadarbība no līdzekļu saņēmēja puses. Ja šāda operatīva sadarbība starp VOAVA kā līguma slēdzēju un ārstniecības iestādi no otras puses nav iespējama, ir jādomā par alternatīviem jautājuma risinājumiem, piemēram, jārunā ar citām ārstniecības iestādēm, kuras arī nodrošina konkrēto pakalpojumu.
 
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca strukturāli ir Veselības ministrijas pārraudzības iestāde, tādēļ ministrija aicina Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas vadību risināt neskaidros jautājumus ministrijā vai aģentūrā nevis ar masu mediju starpniecību.
Šādas komunikācijas rezultātā cieš iedzīvotājs, kas kārtējo reiz tiek nevajadzīgi satraukts un dezinformēts.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes