Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadībai jāizvēlas ? pildīt savus profesionālos pienākumu vai pieteikt sevi politiskajā arēnā

15.12.2003
Saistībā ar publiski izskanējušām ziņām par Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas 13.decembra rezolūciju Veselības ministrija informē, ka tā šo rezolūciju pagaidām nav saņēmusi un informāciju par to saņēmusi tikai no preses publikācijām.

ijas 13.decembra rezolūciju Veselības ministrija informē, ka tā šo rezolūciju pagaidām nav saņēmusi un informāciju par to saņēmusi tikai no preses publikācijām.

Normāla dialoga un efektīvas informācijas apmaiņas vārdā ministrija pirmkārt vēlētos saņemt ne tikai Ģimenes ārstu asociācijas rezolūcijas gala variantu, bet arī kopsapulces protokolu. Tas būtu nepieciešams, lai novērstu savstarpējas spekulatīvas vārdu apmaiņas, jo presē izplatītajā paziņojumā ir tikai vispārīgas frāzes, kas neatspoguļo reālo situāciju.

Veselības ministrija vēlas uzsvērt, ka tiešais komunicētājs ar ģimenes ārstiem ir Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA). Tādēļ arī tas ir viens no iemesliem, kādēļ veselības ministre ir uzteikusi darbu VOAVA direktorei Inārai Bluķei, - aģentūra nav veikusi ģimenes ārstu informēšanas un izskaidrošanas darbu, jo ministrijai nav pienākums un iespēja runāt ar katru ģimenes ārstu atsevišķi.

Vienlaikus neviena medicīnas darbinieku profesionālā asociācija ministrijai nav bijusi tik bieža sarunu partnere un tik intensīvi piedalījusies lēmumu pieņemšanā kā tieši ģimenes ārstu asociācija, kaut arī sabiedrības interesēs nav iespējams plānot veselības aprūpes sistēmu, redzot to tikai no ģimenes ārstu viedokļa. Valsts veselības politikas iestrādāšana ir ministrijas funkcija, kas savstarpējos strīdos tiek ievērojami apgrūtināta.

Neatbildēts joprojām paliek jautājums par to kādēļ Rīgas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente pauž pretēju viedokli nekā vairākums Rīgā strādājošo ģimenes ārstu. Šādu situāciju parādīja Rīgas Domes Labklājības departamenta veiktā Rīgas ģimenes ārstu veiktā aptauja, kura noskaidroja, ka galvaspilsētā ģimenes ārsti pārsvarā ir apmierināti ar esošo situāciju - pretēji viņus vienojošās asociācijas vadītājas paustajam viedoklim.

Veselības ministrija cer, ka turpmāk Ģimenes ārstu asociācijas vadība kā praktizējoši ģimenes ārsti tomēr pievērsīs vairāk uzmanības savas profesionālās darbības uzlabošanai, par ko UNDP pārskatā par tautas attīstību 2002./2003. gadā skaidri norādīts, - iedzīvotājus uztrauc, ka saslimšanas gadījumā viņi nevarēs saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi.

Veselības ministrija vairākkārt ir aicinājusi uz sadarbību, kas nesastāvētu no savstarpējiem apvainojumiem un politiskas visatļautības, izvairoties no atbildības par saviem vārdiem. Tāpat ministrija aicina Ģimenes ārstu asociācijas vadību izvērtēt savu darbību un izvēlēties ? pildīt savus profesionālos pienākumu vai pieteikt sevi politiskajā arēnā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes