Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Informācija medijiem

27.11.2003
Sākot ar 2003.gada 1.novembri visiem medicīnas darbiniekiem tika noteikta vidējā darba samaksa 190 lati mēnesī, šāda darba apmaksas kārtība saglabāsies arī visu nākamo gadu. Tātad plānojot medicīnas darbinieku darba apmaksu tiek ņemts vērā princips - vidējā darba samaksa 190 lati, par nostrādātām 40 stundām nedēļā.

a 190 lati, par nostrādātām 40 stundām nedēļā.

Veselības aprūpes budžets 2004.gadam ir pieņemts Saeimā, tas nozīmē, ka katrai no budžeta apmaksājamajām veselības aprūpes pozīcijām tiek paredzēts konkrēts finansējuma apjoms, arī darbinieku algām.

Realizējot Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) izvirzīto prasību nākošajā gadā ieviest saīsināto darba laiku 38.5 stundas, darba devējs nespēs apmaksāt darbinieku darbu.

Lai veiktu šādu soli ir precīzi jāizrēķina, cik papildus darbinieki un finansējums ir nepieciešams veselības aprūpes sistēmai. Jāpārskata arī, kā mainīsies veselības aprūpes pakalpojumu cenas un kā tas ietekmē pacientu.
Nākošajā gadā ieviešot 38,5 stundu darba nedēļu, ne medicīnas darbinieki, ne darba devēji neiegūs pilnīgi neko, tikai pieaugošu neapmierināto darbinieku skaitu, jo daļa darba paliks neapmaksāta.

Vienlaicīgi jāņem vērā, ka sarunās ar mediķu arodbiedrībām, Veselības ministrija nav solījusi ieviest saīsināto darba laiku sākot ar 2004.gadu. Ministrija solīja paaugstināt vidējo darba samaksu, kas arī ir izdarīts.

Jautājumu par saīsinātu darba laiku varētu sākt risināt pēc 2004.gada, nākamajā gadā plānojot budžetu, ņemt vērā darba nedēļas stundu skaitu.

Atgādinām, ka medicīnas darbinieki pasaulē strādā 40 stundu darba nedēļu un vairāk, jo medicīna netiek kvalificēta kā kaitīga profesija.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes