Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

VM saredz drīzu risinājumu jautājumā par neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstrādēm

27.11.2003
Veselības ministrija sasāpējušā jautājuma atrisinājumu par ārstniecības iestāžu sniegto neatliekamo medicīnisko palīdzību virs tā apjoma, kas noteikta katras ārstniecības iestādes un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) savstarpējos līgumos, prognozē līdz ar grozījumu Budžeta likuma 2003 gadam izsludināšanu.

āšanas valsts aģentūras (VOAVA) savstarpējos līgumos, prognozē līdz ar grozījumu Budžeta likuma 2003 gadam izsludināšanu.

2003.gada 6.novembrī Saeimā otrajā lasījumā ir pieņemts likums "Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam"", ar kuru Veselības ministrijai ir piešķirti papildus līdzekļi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlikuma 3,1 milj. latu apmērā konkrētam mērķim: neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu apmaksai virs plānotā. Atbilstoši finansēšanas plāna apstiprināšanas kārtībai, piešķirtais finansējums ārstniecības iestādēm būs pieejams no 2003.gada 1.decembra.

Lai nodrošinātu papildus piešķirtā finansējuma novirzīšanu Saeimā apstiprinātajam konkrētajam mērķim (neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu apmaksai virs plānotā), Veselības ministrija ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 1999.gda 12.janvāra noteikumos Nr.13 "Veselības aprūpes finansēšanas noteikumi". Minētais projekts ir saskaņots ar Finanšu ministriju un Tieslietu ministriju un steidzamības kārtā tiks virzīts kā Ministru kabineta lieta, lai vēl š.g. decembrī slimnīcām varētu novirzīt šos līdzekļus.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes