Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Par līdzekļiem ārstniecības iestādēm no VOAVA Rezerves fonda

25.11.2003
Valsts statistikas un medicīnas tehnoloģiju aģentūra (VSMTA) ir pabeigusi izvērtēšanas procesu finansējuma piešķiršanai neliela apjoma projektiem ārstniecības iestādēm no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda.

s iestādēm no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda.

Izvērtējot projektus atbilstoši kritērijiem Veselības ministrija uzskata par atbalstāmiem 37 ārstniecības iestāžu projektus, par kopējo summu 660 tūkstoši latu. Ārstniecības iestādes pārsvarā šos līdzekļus plānojušas ieguldīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestu darba, tehnoloģiskā nodrošinājuma un pakalpjumu kvalitātes uzlabošanā, kā arī slimnīcu uzņemšanas nodaļu darbības nodrošināšanā un darba uzlabošanā.

Šāda veida atbalsta ārstniecības iestādēm no valsts līdzekļiem ir unikāls un saņēmis pozitīvas atsauksmes no ārstniecības iestāžu vadītājiem un pašvaldībām par valsts ieinteresētību slimnīcu nodrošināšanā un attīstībā.

Visu ministrijas atbalstīto projektu sarakstu vēl izskatīs VOAVA Rezerves fonda komisija un tikai tad tiks pieņemts galīgais lēmums, kurām iestādēm tiks piešķirts finansējums un kādā apjomā.

Pašlaik ministrija nevar sniegt informāciju par konkrētām ārstniecības iestādēm, kas pretendē uz VOAVA Rezerves Fonda līdzekļiem, jo projektu izvērtēšanas process ir konfidenciāls. 

No VOAVA Rezerves fonda līdzekļiem, ārstniecības iestāžu projektiem plānoja izlietot aptuveni vienu miljonu latu, pavisam pieteicās 62 ārstniecības iestādes, par kopējo summu 1,2 miljoni lati.

Ārstniecības iestāžu projektu atbilstība tika izvērtēta atbilstoši izstrādātajiem kritērijiem. Galvenie kritēriji: projekta realizācijai nepieciešamā summa no Rezerves fonda nedrīkstēja pārsniegt 20,000 latus (tas nepieciešams, lai projektam paredzēto naudu būtu iespējams apgūt vēl šajā gadā); ārstniecības iestādei jābūt novērtētai atbilstoši likumdošanā noteiktajām obligātajām minimālajām prasībām; ārstniecības iestādes atbilstība ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju plānotajam struktūras plānam (lokālās slimnīcas projekts saistīts ar neatliekamās palīdzības sniegšanu vai uzņemšanas nodaļas darba pilnveidošanu un pārprofilējamās ārstniecības iestādes projekta atbilstība pārprofilējamajam profilam).

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes