Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrija saņem dāvinājumu Ls 160 000 apmērā

19.11.2003
Šodien, 19.novembrī, veselības ministre Ingrīda Circene no AS šUnibanka" prezidenta Andra Bērziņa saņēma simbolisku dāvanu ? naudas čeku 160 000 latu apmērā. Naudu banka ziedo mūsu valsts veselības aprūpes attīstībai. šeks ministrei tika pasniegts Veselības ministrijas un AS šUnibanka" kopīgā projekta ietvaros. Veselības ministrijas un AS šUnibanka" kopīgais projekts paredz, ka banka šī gada laikā 33 slimnīcām dāvināja finansiālos līdzekļus slimnīcu attīstībai. Dāvinājuma kopējā summa ir 160 000 lati.

āvināja finansiālos līdzekļus slimnīcu attīstībai. Dāvinājuma kopējā summa ir 160 000 lati.

Veselības ministre Ingrīda Circene: šŠis bankas dāvinājums ir nopietns ieguldījums veselības aprūpē. Pateicoties bankas ziedotajai naudai, slimnīcām bija dota iespēja iegādāties ikdienas darbam nepieciešamo medicīnisko aparatūru. Ieguvējs ir arī pacients, kuram tādējādi tiks sniegta augstas kvalitātes medicīniskā palīdzība. Jau vairākkārt esmu sacījusi, ka esmu pacientu ministre un arī turpmāk savā darbā domāšu gan par pacientu, gan mediķu labklājību. Ministrijas un šUnibankas" kopīgais projekts ir viens no pierādījumiem, ka es par to domāju arī šobrīd. Ceram, ka ministrijas un bankas sadarbība turpināsies arī nākamajos gados."

AS šUnibanka" prezidents Andris Bērziņš: š"Unibankas" 10 gadu jubilejā mēs nolēmām nevis gaidīt dāvanas, bet gan sniegt tās citiem. Par bankas izaugsmi esam pateicīgi visiem mūsu klientiem, tāpēc svētku reizē nolēmām paldies par mums dāvāto uzticību teikt, palīdzot nozarei, kas ir nozīmīga visiem Latvijas iedzīvotājiem ? medicīnai. Ikvienam no mums būs dienas, kurās nāksies nopietni rūpēties par savu veselību, un tad svarīga būs kvalitatīva medicīniskā palīdzība gan Rīgā, gan ārpus tās. šUnibankas" filiāles strādā visās Latvijas lielākajās pilsētās, un mēs nolēmām naudu ziedot katra rajona slimnīcai ? kopumā mūsu dāvinājumu ir saņēmušas 33 ārstniecības iestādes visā valstī. Ar gandarījumu redzam, ka slimnīcas šo naudu ir izmantojušas ļoti racionāli un tā patiešām sniegusi būtisku atbalstu slimnīcu attīstībai ? iegādāta trūkstošā aparatūra, veikti remonti, kas turpmāk, īpaši ārpus Rīgas rajonu slimnīcām, palīdzēs strādāt pilnvērtīgāk, sniedzot iedzīvotājiem kvalitatīvus medicīniskos pakalpojumus turpat uz vietas. Lai gan šodien mēs pasniedzam simbolisku čeku par 160 tūkstošiem latu, valsts nozīmes slimnīcas Rīgā - tautā sauktie šStradiņi", šGaiļezers" un Bērnu slimnīca ar mūsu atbalstu ir papildus vēl saņēmušas 5000 latu katra. Stradiņa slimnīcā tādējādi tiks turpināts darbs Perinatālās aprūpes centra izveidei, Gaiļezers tiks pie nepieciešamās medicīniskās diagnostikas aparatūras, savukārt Bērnu slimnīca ? pie šmākslīgās nieres"". 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nefroloģijas nodaļas vadītājs Vladimirs Strazdiņš atzīst, ka slimnīcai ir nepieciešams iegādāties otru hemodialīzes aparātu, jo arvien pieaug to pacientu skaits, kuriem nepieciešama akūta nieru aizstājējterapija.
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca dāvātos naudas līdzekļus ir ieguldījusi Perinatālā aprūpes centra telpu remontā. Slimnīcas pārstāvji atzīmē, ka bērni ir mūsu nākotnē, tādēļ ir nepieciešams radīt viņiem pēc iespējas labākus apstākļus dzīves pirmajās dienās. Pavisam nesen šajā centrā savus pirmos dzīves mirkļus piedzīvoja trīnīši ? divi puikas un meitene.

Klīniskā slimnīca šGaiļezers" ziedotos naudas līdzekļus paredz izlietot jaunu medicīnisko tehnoloģiju iegādei, taču par to vēl jālemj slimnīcas valdei.

Līdz ar šī gada sākumā piešķirto finansējumu Preiļu, Aizkraukles un Talsu slimnīcām,  šUnibanka" šogad kopumā medicīnas iestādēm ir ziedojusi 178 500 latus. 2002.gadā banka dažādām medicīnas iestādēm Latvijā ziedojusi 42  tūkstošus latu, bet 2001.gadā ? 49 tūkstošus latu.

Šogad Ls 5000 no šUnibankas"  saņēma Jēkabpils rajona centrālā slimnīca, klīniskā slimnīca šGaiļezers", Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Balvu rajona slimnīca, Dobeles un apkārtnes slimnīca, Cēsu rajona centrālā slimnīca, Rīgas rajona slimnīca (Siguldā), Aizkraukles rajona slimnīca, Priekules slimnīca, Alūksnes slimnīca, Bauskas slimnīca, Krāslavas rajona centrālā slimnīca, Kuldīgas slimnīca, Bulduru slimnīca, Liepājas pilsētas slimnīca, Limbažu rajona slimnīca, Ludzas rajona slimnīca, Madonas slimnīca, Rēzeknes slimnīca, Ogres rajona slimnīca, Talsu slimnīca, Tukuma slimnīca un poliklīnika, Ventspils slimnīca, Jelgavas pilsētas slimnīca, Gulbenes rajona slimnīca, Daugavpils reģionālā slimnīca, Saldus medicīnas centrs, Valmieras slimnīca, Preiļu slimnīca, kā arī Rīgas Ātrās medicīnas palīdzības stacija.

Svinīgajā pasākumā piedalījās veselības ministre Ingrīda Circene, Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops, AS šUnibanka" prezidents Andris Bērziņš, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārsts, direktora vietnieks Džeims Rozītis, klīniskās slimnīcas šGaiļezers" direktors Edvīns Platkājis un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas direktors Māris Pļaviņš.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes