Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

VM lūdz sniegt ārstniecības iestādēm informāciju par mediķu darba samaksu palielinājumu

12.11.2003
Lai pārliecinātos, vai ārstniecības iestāžu vadītāji pilda no 1.septembra veselības aprūpes pakalpojuma cenu formulā noteikto medicīnas darbinieku darba samaksas palielinājumu vidēji līdz 175 latiem, Veselības ministrija ir lūgusi sniegt informāciju par katrā ārstniecības iestādē strādājošo ārstniecības personu faktisko darba samaksu pa ārstniecības personu kategorijām (ārsts, vidējā un zemākā līmeņa ārstniecības persona) līdz 2003.gada 1.septembrim un no 2003.gada 1.septembra.

orijām (ārsts, vidējā un zemākā līmeņa ārstniecības persona) līdz 2003.gada 1.septembrim un no 2003.gada 1.septembra.

Veselības ministrija pašlaik ir saņēmusi atbildes no budžeta finansētajām iestādēm ? Katastrofu medicīnas centra, Valsts asinsdonoru centra, Rēzeknes asinsdonoru centra, Psihiatrijas centra, Leprozorija, Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra un Sabiedrības veselības aģentūras.

Vidējie rādītāji šajās iestādēs liecina, ka ārstiem darba samaksa ir palielinājusies par 53 latiem, vidējam medicīnas personālam par 36 latiem, savukārt jaunākajam medicīnas personālam par 30 latiem.

Informāciju par pārējām ārstniecības iestādēm, kurās medicīnas darbinieku darba samaksa tiek aprēķināta ņemot vārā veselības aprūpes pakalpojumu cenu formulu, Veselības ministrija saņems no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) līdz 14.novembrim. Minēto informāciju ministrijai sniegs VOAVA, kas ir līguma attiecībās ar ārstniecības iestādēm, no kurām valsts pērk ārstniecības pakalpojumus.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes