Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre piedalās Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru sanāksmē

06.11.2003
Veselības ministre Ingrīda Circene šodien piedalījās Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru sanāksmē, kur pašvaldību vadītājus īsumā iepazīstināja ar valsts politiku iedzīvotāju veselības aprūpes organizēšanā un finansēšanā. Sanāksmē piedalījās arī ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops un citi ministrijas darbinieki.

?anā. Sanāksmē piedalījās arī ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops un citi ministrijas darbinieki.
 
Ministre uzsvēra, ka valsts veselības politika principā balstās uz četriem pamatpostulātiem ? veselības veicināšana, profilakse, ārstniecība un rehabilitācija. Ikvkiens no šiem pamatpostulātiem ir svarīgs un nedrīkst aizmirst par tā nozīmību. I.Circene uzsvēra, ka veselības veicināšana ir visa pamatu pamats, jo vesels cilvēks ir ieguvums valstij. Tādēļ arī valsts atbalsta ar veselības veicināšanu saistītos pasākumus.

Ministre arī atzīmēja, ka svarīgs aspekts ir arī rehabilitācija, tādēļ šai nozarei finansējums ir saglabāts iepriekšējā apmērā.

Ministre arī uzsvēra, ka nākamajā gadā paredzētais budžeta pieaugums 33 miljoni latu ir lielākais budžeta pieaugums veselības nozarei pēdējo gadu laikā. Veselības ministrijas budžetā nākamajā gadā plānotie ieņēmumi un izdevumi ir 239 708,5 tūkst.latu. Lielākā daļa izdevumu tiks novirzīta mediķu algu pieaugumam. šŠāds solis  ir vitāli nepieciešams, jo veselības aprūpē ir ļoti izteikts kadru trūkums. Algu palielināšana ir viens no iespējamiem veidiem noturēt medicīnā profesionālus ārstus un medmāsas", sacīja I.Circene.

Patlaban ministrijā rit darbs pie vienota ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu apmaksas modeļa izstrādes. Patlban pastāv divi ambulatorās veselības aprūpes apmaksas modeļi ? tā saucamais lauku un Rīgas. Lauku modelī ģimenes ārstam tiek aprēķināta nauda pēc pierakstīto pacientu skaita ne tikai prakses uzturēšanai un algām, bet arī pacientu nosūtīšanai uz izmeklējumiem un pie speciālistiem. Savukārt tā saucamajā Rīgas modelī ģimenes ārstiem tiek aprēķināta nauda savas darbības nodrošināšanai, bet ir atdalīta tā naudas daļa, kas paredzēta pacientu nosūtīšanai uz izmeklējumiem un pie speciālistiem. Ministre uzsvēra, ka patlaban tiek pilnveidota šī kārtība, lai rezultātā pēc reformas realizācijas ieguvējs būtu iedzīvotājs un viņam būtu iespējams iegūt profesionālu un kvalitatīvu veselības aprūpi. šReformas nav vajadzīgas ministrijai, tās ir vajadzīgas sabiedrībai un ikvienam iedzīvotājam atsevišķi," sacīja I.Circene.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes