Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre atbild uz Tautas partijas deputātu jautājumiem

06.11.2003
Veselības ministre Ingrīda Circene ir sagatavojusi atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem.

Veselības ministre Ingrīda Circene ir sagatavojusi atbildes uz Saeimas deputātu jautājumiem.

Ministres Ingrīdas Circenes sniegtās atbildes ?

I.Circene turpina strādāt par ārstu ginekologu Aizputes slimnīcā uz 0,25 slodzēm (ceturtdaļslodzi), lai saglabātu savu ārsta sertifikāciju,  pamatojoties uz pastāvošo likumdošanu,  MK noteikumiem "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"  Nr.567, 7.punkta 3.apakšpunktu ? Speciālie valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumi: "..  ministriem ir atļauts savienot ... tikai ar:
3) pedagoga, zinātnieka, ārsta un radošo darbu;
"

Atbilstoši slodzei I.Circene strādājusi 46 stundas mēnesī ( 0,25 slodzes) sestdienās un svētdienās, kad tas ir iespējams. Vidēji alga par šo darbu mēnesī ar nodokļiem ir 97.11 LVL. Ministre saņēmusi uz rokas 60-70 LVL. Piemaksu nav bijis, prēmija uz Līgo svētkiem 10 LVL, kā visiem pārējiem darbiniekiem.

I.Circenei nekad nav bijusi privātprakse. Kopš I.Circene ir stājusies ministra amatā, ambulatori  pieņēmusi 270 pacientus, nopelnot iestādei 1132.47 LVL.

Strādājot ministres amatā, I.Circene periodā no jauna grūtniecības uzskaitē uzņēmusi 15 sievietes, vairākas no tām atrunājot no grūtniecības pārtraukšanas. 2001.gadā Aizputē I.Circene nodibināja pirmo neauglības ārstēšanas centru Kurzemē, kur ir iespējams veikt visus izmeklējumus un konsultācijas sakarā ar neauglību. Darba rezultātā bezbērnu ģimenēs jau ir 2 bērniņi un 2 grūtniecības.

Kopš 2003.gada maija, I.Circene ir veikusi 3 legālas grūtniecības pārtraukšanas.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes