Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/160_valdiba_skatis_noteikumus_sgrutniecibas_partrauksanas_organizatoriska_kartiba/

Valdība skatīs noteikumus šGrūtniecības pārtraukšanas organizatoriskā kārtība"

 
27.10.2003

Rīt, 28.oktobrī, Ministru kabineta sēdē ir paredzēts izskatīt Veselības ministrijas sagatavotos Ministrtu kabineta noteikumus šGrūtniecības pārtraukšanas organizatoriskā kārtība".

atavotos Ministrtu kabineta noteikumus šGrūtniecības pārtraukšanas organizatoriskā kārtība".

Noteikumi noteiks kārtību, kādā tiek veikts legālais un medicīniskais aborts. Legālais aborts ir aborts, kas tiek izdarīts pēc sievietes vēlēšanās līdz grūtniecības 12.nedēļai. Pirms legālā aborta veikšanas ginekologam (dzemdību speciālistam) vai ģimenes ārstam mutiski sieviete ir jāinformē par grūtniecības pārtraukšanas būtību, kā arī jāizsniedz veselības ministra apstiprināta rakstiska informācija par grūtniecības pārtraukšanas morālajiem aspektiem. Aborta veikšana ir maksas pakalpojumus un par to maksā pati sieviete.

Medicīniskais aborts ir aborts, kas tiek veikts medicīnisku indikāciju dēļ. Lēmumu par grūtniecības pārtraukšanu šajos gadījumos pieņem ārstu konsīlijs. Medicīnisko abortu, ja tas tiek veikts smagu saslimšanu dēļ, var veikt līdz grūtniecības 22.nedēļai.

Medicīniskais aborts tiek veikts arī, ja grūtniecība iestājusies izvarošanas gadījumā. Šajos gadījumos abortu var veikt līdz grūtniecības 12.nedēļai. Arī šajā gadījumā ir jāsasauc ārstu konsīlijs.

Medicīniskais aborts nav maksas pakalpojums, tā izmaksas tiek segtas no veselības aprūpes budžeta.

Šie noteikumi nosaka precīzu rīcības kārtību ārstniecības personām, nosūtot sievieti uz aborta operāciju.
Pieņemot šos noteikumus tiks nodrošināta iespēja arī savlaicīgai grūtniecības pārtraukšanai, ja grūtniecības progresēšana apdraud sievietes veselību vai dzīvību, kā arī iespējami vai radušies augļa attīstības traucējumi.