Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministre Latvijas Pensionāru federācijas 5.kongresā runā par ģimenes ārstu modeļiem

27.10.2003
Veselības ministre Ingrīda Circene šodien uzrunāja Latvijas Pensionāru federācijas 5. kongresa dalībniekus. Runā ministre uzsvēra ministrijas un federācijas veiksmīgu sadarbību, kā arī runāja par ģimenes ārstu asociāciju vērsto kritiku ministrijai par vienota ģimenes ārstu apmaksas modeļa ieviešanu.

bu, kā arī runāja par ģimenes ārstu asociāciju vērsto kritiku ministrijai par vienota ģimenes ārstu apmaksas modeļa ieviešanu.

Ingrīda Circene: "Latvijas pensionāri ir lielākā veselības aprūpes pakalpojumu lietotāju daļa, tādēļ arī viena no iedzīvotāju grupām, par ko gribam rūpēties visvairāk.
Viena no pensionāru aktuālākajām problēmām ir veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Rīgā un reģionos, kā arī ģimenes ārstu darbs un iespējas pacietam nokļūt pie ārsta-speciālista uz izmeklējumu.

Veselības ministriju kritizē par ieceri izvedot vienotu ģimenes ārstu modeli visā Latvijā, kurā būtu apvienots labākais no abiem modeļiem.
Vienots modelis izskaustu situāciju, ka pacientiem dažādās Latvijas daļās ir dažādas iespējas saņemt nosūtījumu pie speciālista, kas rada nevienlīdzīgu situāciju.

Ministrija, protams, saprot ģimenes ārstu nostāju un līdz ar to arī mēģinājumu saglabāt līdzšinējo situāciju. Tomēr ministrijas galvenais uzdevums ir rūpēties par pacienta interesēm.
Ministrija uzskata, ka diskutējot un savstarpēji vienojoties ir jāpanāk sistēma, lai iedzīvotājam tā kļūtu pieejamāka un vienots modelis ir viens no soļiem tuvāk šai sistēmai."

Nobeigumā Ingrīda Circene uzsvēra, ka ministrijai ir nozīmīgs iedzīvotāju viedoklis un situācijas redzējums par veselības aprūpes sistēmu, jo tikai ar kopīgu darbu būs iespējams panākt labu rezultātu.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes