Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrija tiekas ar privātajiem apdrošinātājiem

23.10.2003
Šonedēļ, Veselība ministrijas un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) pārstāvji tikās ar pārstāvjiem no privātajām apdrošināšanas sabiedrībām, lai runātu par sadarbības iespējām turpmāk, kā arī par mehānismiem šīs sadarbības uzlabošanai.

u par sadarbības iespējām turpmāk, kā arī par mehānismiem šīs sadarbības uzlabošanai.

Viena no nozīmīgākajām pārrunātajām problēmām bija jautājums par sadarbības uzlabošanu un datu apmaiņu starp privātajiem apdrošinātājiem un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru (VOAVA).

Datu apmaiņas un labāka sadarbības nodrošināšana ir nozīmīga ikvienam pacientam, jo tā nodrošina kvalitatīvāku un precīzāku veselības pakalpojumu saņemšanu.

Sakārtota datu apmaiņas sistēma atvieglo darbu privātajiem apdrošinātājiem un VOAVA.

Privātie apdrošinātāji pauda neapmierinātību ar iepriekšējā veselības ministra Āra Audera izdoto Veselības ministrijas 2003.gada 30.janvāra rīkojumu Nr. 5 "Par veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras publiskajiem pakalpojumiem".

Minētais rīkojums paredz, ka par informācijas apstrādi apdrošināšanas sabiedrībām, VOAVA saņem 5% no naudas summas, kas apdrošināšanas sabiedrībai, atbilstoši apdrošināšanas līgumam, jāmaksā veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem par veselības aprūpes pakalpojumu.

Tas nozīmē, ka VOAVA saņemtu 5% no naudas summas, ko privātie apdrošinātāji maksā veselības aprūpes iestādēm par izdarīto darbu.

Šāda kārtība vēl nav stājusies spēkā, jo nav sākusi strādāt Vadības informācijas sistēma.

Tādēļ Veselības ministrija ir apņēmusies pārskatīt šādu rīkojumu un novērtēt, cik reāli izmaksātu šāda datu apstrāde.

Tāpat ministrija uzskata, ka ir nepieciešams izveidot standarta līgumu, kas tiktu slēgts starp VOAVA un privātajiem apdrošinātājiem.

Šādam līgumam būtu jāatbilst likumdošanai, kas atļauj šādu datu apstrādi, tā lai nebūtu iespējas likuma interpretācijai.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes