Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Parakstīts Nodomu protokols par Rīgas rajona iedzīvotāju veselības aprūpes nodrošināšanu ar neatliekamo medicīnisko palīdzību

22.10.2003
Šodien veselības ministre Ingrīda Circene, Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras direktore Ināra Bluķe, Rīgas rajona padomes priekšsēdētājs Tālis Puķītis un Rīgas domes Labklājības departamenta direktors Valdis Nagobads parakstīja Nodomu protokolu par Rīgas rajona iedzīvotāju veselības aprūpes nodrošināšanu ar neatliekamo medicīnisko palīdzību.

enta direktors Valdis Nagobads parakstīja Nodomu protokolu par Rīgas rajona iedzīvotāju veselības aprūpes nodrošināšanu ar neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Nodomu protokols paredz izveidot vienotu dispečerdienestu neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai Rīgā un Rīgas rajonā atbilstoši ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju struktūras plāna ieviešanai.

Parakstot Nodomu protokolu, iesaistītās institūcijas vienojās apvienot Rīgas pilsētas un Rīgas rajona neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestus uz Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacijas bāzes. Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacija (RĀMPS) neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu pakāpeniski uzsāks no 2004.gada 1.janvāra.

Nodomu protokols nosaka arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu reorganizācijas kārtību, tas nozīmē, ka RĀMPS pakāpeniski uzsāks pārņemt Rīgas rajona neatliekamās medicīniskās palīdzības funkcijas, kā arī saistības ar darbiniekiem. Reorganizācijas kārtība arī nosaka, ka RĀMPS atsevišķas Rīgas rajona teritorijas iekļaus vienotā neatliekamās medicīniskās palīdzības dispečerdienestā pa etapiem, atbilstoši materiāltehniskajam nodrošinājumam un kadru resursiem. Reorganizāciju paredzēts uzsākt no nākamā gada 1.janvāra.

Parakstot minēto Nodomu protokolu puses apņemas gan kopīgi, gan atsevišķi savas kompetences ietvaros informēt iedzīvotājus par neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta reorganizāciju, kā arī veicināt veiksmīgu sadarbību.

Nodomu protokols stājas spēkā tā parakstīšanas brīdī.

Veselības ministre Ingrīda Circene uzskata, ka šodien parakstītais Nodomu protokols ir liels solis uz priekšu, lai iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību, kuru sniegs augsti kvalificēti speciālisti. šTas ir solis tuvāk pasaulei, kur ātrā medicīniskā palīdzība tiek sniegta vienota dienesta ietvaros, tajā darbojas sava aroda profesionāļi un iedzīvotājiem tas ir pieejams," atzīst Ingrīda Circene.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes