Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Aukstajā laikā jādomā par savu apģērbu un pašsajūtu

09.02.2006
08.02.2006. - Laikā, kad gaisa temperatūra ir zema un ņemot vērā to, ka aukstais laiks saglabājas, Veselības ministrija atgādina par nepieciešamību parūpēties par savu un savu tuvinieku veselību. Viens no visvairāk izplatītajiem saslimšanas veidiem ziemas sezonā ir apsaldēšanās.

?anās. No dažādu ķermeņa daļu (rokas, kājas, ausis, deguns, seja, elpceļi) apsaldēšanās ir iespējams izvairīties, rūpīgi sekojot speciālistu ieteikumiem:

  • Izvēlieties pareizus, ziemai piemērotus apavus! Svarīgi, lai apavi nespiestu un tiem būtu bieza zole. Aukstā laikā nav piemērotas kurpes ar plānu zoli un bez siltinātās oderes. Ziemai piemēroti apavi jāizvēlas arī tad, ja pārsvarā pārvietojaties ar automašīnu. Kā liecina Valsts apdegumu centra pieredze, nereti ar smagiem roku un kāju apsaldējumiem slimnīcā tiek ievietoti cilvēki, kuri braukuši ar auto, auto ir salūzis un cilvēkam līdz mājām jāiet vairāki kilometri, bet nav izvēlēti pareizie apavi.
  • špaša uzmanība jāpievērš zeķēm apavos! Tām jābūt sausām un siltām!
  • Lai neapsaldētu rokas, jāvalkā silti adīti cimdi, vislabāk dūraiņi. Ādas cimdi aukstā laikā nav ieteicami!
  • Aukstā laikā arī jādomā par pārējo apģērbu! Apģērbam ir jābūt siltam, brīvam, tā, lai ķermenis varētu elpot. Svarīgi, lai apģērbs nebūtu par mazu! Sievietēm nav ieteicams valkāt īsus svārkus vai apģērbus, kas ražoti no plāna auduma! Apģērbam ir jābūt atbilstošam sezonai!
  • Aukstā laikā jāvalkā arī cepure, lai pasargātu ķermeni no straujas atdzišanas un matu izkrišanas!
  • Svarīgi ir pasargāt iekšējos elpošanas ceļus no auksta gaisa ieelpošanas!
  • Bīstami veselībai ir arī pārvietošanās ar velosipēdu aukstā laikā, jo tādējādi iekšējos elpvados tiek uzņemts daudz auksta gaisa, radot iekšējo elpvadu apsaldējumus, kā arī pastiprinās iespēja apsaldēt seju, ausis, rokas un kājas un citas ķermeņa daļas un saslimt ar ziemā izplatītām infekciju slimībām.
  • Arī smēķēšana aukstā laikā paaugstina iespējas saslimt un apsaldēt iekšējos elpceļus!
  • Seju pasargāt no apsaldēšanās var arī lietojot aukstam laikam paredzētus kosmētiskos līdzekļus!
  • Mazi bērni ir uzņēmīgāki pret vīrusiem un citām saslimšanām, tādēļ vecākiem būtu īpaši jārūpējas par savu bērnu veselību aukstā laikā.

Speciālisti īpaši iesaka uzmanīties tiem cilvēkiem, kuriem jau ir bijusi apsaldēta kāda ķermeņa daļa, kā arī hroniskiem slimniekiem, kuriem ir asinsvadu patoloģijas.

Ja jūtat, ka esat apsaldējies, obligāti meklējiet ārsta palīdzību!

Aukstā laikā gaisā cirkulē arī dažādi vīrusi, tādēļ nevajag aizmirst par dabīgajiem vitamīniem ? ķiplokiem, sīpoliem, dzērvenēm, medu, citroniem u.c. Šajā laikā jāievēro personīgā higiēna, bieži jāmazgā rokas!

Viens no veidiem kā sevi un savus tuviniekus pasargāt no saslimšanas ar gripu vai citām infekciju slimībām, kas izplatās aukstā laikā, ir vakcinācija, tādējādi paaugstinot savu imunitāti. Šobrīd ikviens valsts iedzīvotājs var vērsties pie sava ģimenes ārsta un valsts apmaksātās pretgripas vakcinācijas kampaņas ietvaros saņemt vakcīnu pret gripu!

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes