Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

VM aicina piedalīties likuma veidošanā

17.10.2003
Veselības ministrijas (VM) mājas lapā uzsākta sabiedriskā apspriešana, kas ir līdz šim nebijis notikums ministrijas darbībā. Ministrija aicina ikvienu interesentu iepazīties ar darba grupas izstrādāto likumprojektu šPacientu tiesību aizsardzības likums", kā arī sniegt savu komentāru, priekšlikumu par likumprojektu, vai norādīt uz neskaidrajām normām sagatavotajā normatīvajā aktā. Visi iesniegtie priekšlikumi un komentāri tiks izskatīti pēc būtības.

. Visi iesniegtie priekšlikumi un komentāri tiks izskatīti pēc būtības.

Pacientu tiesību aizsardzības likumprojekts un iespēja izteikt savu viedokli ir atrodama ministrijas mājas lapā www.vm.gov.lv.

Jau vēstīts, ka no šā gada maija darbojas īpaši izveidota darba grupa Pacientu tiesību aizsardzības likuma izstrādei. Darba grupas izstrādātais sākotnējais variants sabiedrībai tika prezentēts 2.oktobra konferencē.

Veselības ministre Ingrīda Circene:
šPacientu tiesības ir būtisks jautājums visiem iedzīvotājiem. Mūsu valstī ir gan Ārstniecības likums, gan likums par prakšu ārstiem, gan citi vairāki normatīvie akti, kas regulē pašu ārstniecības procesu, taču mēs atduramies kā pret sienu tajos gadījumos, kad runa ir par pacientu tiesību jautājumiem, tādēļ viens no maniem pirmajiem darbiem veselības ministra amatā bija rīkojuma izdošana par darba grupas izveidi pacientu tiesību aizsardzības likuma izstrādei.

Svarīgs aspekts pacientu un ārstu attiecībās ir savstarpējā sapratne, arī ārstniecības personai ir jāizprot pacienta tiesības uzzināt visu pilnu informāciju par savu diagnozi, par nepieciešamajiem izmeklējumiem, informāciju par šo izmeklējumu efektivitāti, iedarbību, par to, cik šāds izmeklējums maksā, kā arī informāciju par iespējamajiem variantiem un citām ārstniecības alternatīvām. špaši jāuzsver pacientu datu aizsardzības jautājums un pacientu tiesības uz konfidencionalitāti."

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes