Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Pacientu tiesību aizsardzības likumprojekta apspriešana

15.10.2003
Veselības ministrijā ar veselības ministres Ingrīdas Circenes 12.maija rīkojumu Nr.116 tika izveidota darba grupa Pacientu tiesību aizsardzības likuma izstrādei. Darba grupa ir sagatavojusi likumprojekta pēdējo versiju. Viena no likumprojekta versijām tika nodota sabiedriskajai apspriešanai šā gada 2.oktobrī. Sabiedriskajā apspriešanā iegūtie priekšlikumi ir ņemti vērā un darba grupa ir sagatavojusi likumprojekta versiju, kurš jau tuvākajā laikā tiks virzīts tālākai izskatīšanai. Lai pacientiem un mediķiem tik svarīgo likumprojektu sagatavotu pēc iespējas kvalitatīvāk un saprotamāk, Veselības ministrija aicina arī Jūs piedalīties tā veidošanā, savus priekšlikumus likumprojektam izsakot ministrijas mājas lapā. Ministrija aicina Jūs arī norādīt neizprotamas normas, jo šis likums tiek rakstīts pacientiem. Paldies.

Jūs arī norādīt neizprotamas normas, jo šis likums tiek rakstīts pacientiem. Paldies.

Veselības ministre Ingrīda Circene:

šPacientu tiesības ir būtisks jautājums visiem iedzīvotājiem. Mūsu valstī ir gan Ārstniecības likums, gan likums par prakšu ārstiem, gan citi vairāki normatīvie akti, kas regulē pašu ārstniecības procesu, taču mēs atduramies kā pret sienu tajos gadījumos, kad runa ir par pacientu tiesību jautājumiem, tādēļ viens no maniem pirmajiem darbiem veselības ministra amatā bija rīkojuma izdošana par darba grupas izveidi pacientu tiesību aizsardzības likuma izstrādei.

Svarīgs aspekts pacientu un ārstu attiecībās ir savstarpējā sapratne, arī ārstniecības personai ir jāizprot pacienta tiesības uzzināt visu pilnu informāciju par savu diagnozi, par nepieciešamajiem izmeklējumiem, informāciju par šo izmeklējumu efektivitāti, iedarbību, par to, cik šāds izmeklējums maksā, kā arī informāciju par iespējamajiem variantiem un citām ārstniecības alternatīvām. špaši jāuzsver pacientu datu aizsardzības jautājums un pacientu tiesības uz konfidencionalitāti."

Latvijas Pacientu tiesību biroja vārdā direktore Signe Dauškane:

šIr apsveicama veselības ministres Ingrīdas Circenes vēlme sakārtot pacientu tiesību reglamentāciju mūsu valsts tiesību aktos, ko apliecina ministres izdotais rīkojums par darba grupas izveidi. Šajā darba grupā darbojās arī divi LPTB pārstāvji.

Šajā īsajā laika posmā darba grupa ir paveikusi ļoti lielu darbu, taču izstrādātais likumprojekts nav pati pilnība. Laika un zināšanu trūkums ir ietekmējis šo sagatavoto likumprojektu, jo tajā atrodamas gan savstarpēji pretrunīgas normas, gan neatbilstība starptautiskiem pacientu tiesību aktiem.

Šā gada 2.oktobrī likumprojekts tika nodots sabiedriskajai apspriešanai. Ar 15 koreferātu un Pasaules Veselības organizācijas eksperta pacientu tiesību juridiskajos jautājumos Larsa Fallberga palīdzību LPTB  vēlējās aktualizēt un skaidrot pacientu tiesību vietu, nozīmi un nepieciešamību tiesiskā un demokrātiskā valstī. Gandrīz visi sabiedriskajā apspriedē paustie viedokļi norādīja uz nepieciešamību likumprojekta darba grupai turpināt darbu, lai Pacientu tiesību aizsardzības likums būtu kvalitatīvs un starptautiskām tiesību normām atbilstošs."

Preses relīze par Pacientu tiesību likuma sabiedrisko apspriešanu

 Darba grupas sagatavotais likumprojekta variants līdz 15.10.2003

Piedalies likuma veidošanā!

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes