Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Reorganizēs BO VU šNarkoloģijas centrs"

29.09.2003
Rīga, 29.09.2003 ? Valsts sekretāru sanāksmē ir izsludināts Ministru kabineta rīkojuma projekts šPar bezpeļņas organizācijas valsts uzņēmuma šNarkoloģijas centrs" reorganizāciju par valsts aģentūru šNarkotiku informācijas un narkoloģijas valsts aģentūra"".

valsts aģentūru šNarkotiku informācijas un narkoloģijas valsts aģentūra"".

Izveidojot valsts aģentūru šNarkotiku informācijas un narkoloģijas valsts aģentūra", tiktu veikta valsts uzņēmuma reorganizācija un izveidots Nacionālais fokālais punkts (Latvijas Narkotiku un narkomānijas izplatības, informācijas un monitoringa centrs) narkotiku jomā. Līdz ar to tiktu nodrošināta narkotiku un narkomānijas monitoringa funkciju veikšana. Nacionālā fokālā punkta jeb Latvijas Narkotiku un narkomānijas izplatības, informācijas un monitoringa centra galvenie uzdevumi būs monitoringa veikšana ? situācijas un politikas analīzes veikšana, politikas ieviešana. Centrs veiktu arī zinātnisku izpēti par narkomānijas problēmām valstī, organizētu apmācības narkomānijas politikas īstenošanas jautājumos, tā rīcībā būtu plaša informatīvā datu bāze par narkotiku un narkomānijas izplatību valstī.

Veselības ministrija norāda: šŠāda centra izveidošana bija nepieciešama, jo nākotnē tam būs nepieciešams sadarboties ar Eiropas narkotiku un narkomānijas monitoringa centru un jāsniedz šim centram informācija par narkotiku un narkomānijas izplatību Latvijā". 

Nacionālā fokālā punkta izveide ir paredzēta Veselības ministrijas darba plānā, kā arī iekļauta Rīcības plānā Kārtējā progresa ziņojumā identificēto trūkumu novēršanai.

Pēc reorganizācijas, Narkotiku informācijas un narkoloģijas valsts aģentūras funkcijas tiek plānotas:

  • veidot un attīstīt nacionālo starpnozaru narkotiku, alkohola un tabakas informācijas un monitoringa sistēmu un koordinēt tās darbību;
  • vadīt narkotiku, alkohola un citu atkarību samazināšanas valsts programmu realizāciju;
  • veikt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu ietekmes ekspertīzi;
  • izstrādāt metodiskus ieteikumus par atkarības slimnieku ārstēšanu un diagnistiku;
  • sniegt ambulatoro un stacionāro narkoloģisko palīdzību.

Paredzēts, ka Narkoloģijas centrs par valsts aģentūru tiks reorganizēts līdz 2004.gada 1.janvārim.

Rīkojuma projekts nosūtīts saskaņošanai ar Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju, Iekšlietu ministriju un Valsts kanceleju. Rīkojuma projekts vēl jāakceptē Ministru kabinetā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes