Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/132_veselibas_ministre_piedalisies_baltijas_un_ziemelvalstu_veselibas_ministru_sanaksme/

Veselības ministre piedalīsies Baltijas un Ziemeļvalstu veselības ministru sanāksmē

 
22.09.2003

Rīga, 22.09.2003 ? Rīt, 23.septembrī, veselības ministre Ingrīda Circene dosies uz Zviedriju, kur Lundas pilsētā notiks Baltijas un Ziemeļvalstu veselības ministru tikšanās.

stre Ingrīda Circene dosies uz Zviedriju, kur Lundas pilsētā notiks Baltijas un Ziemeļvalstu veselības ministru tikšanās.

Paredzēts, ka šajā sanāksmē piedalīsies attiecīgās nozares ministri no Vācijas, Somijas, Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Baltijas un Ziemeļvalstu ministru tikšanās laikā ir paredzēts parakstīt Nodomu vēstuli (Letter of Intent) par sadarbību narkotiku politikas jautājumos Ziemeļeiropā. Ministri, parakstot šo nodomu vēstuli, vienojas par kopīgiem politiskajiem uzdevumiem un ilglaicīgām prioritātēm un sadarbību starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm narkotiku ierobežošanas jautājumos. Sadarbība tiks koordinēta un attīstīta Ziemeļvalstu Dimensijas partnerinstitūciju (Northern Dimension Partnership ) ietvaros.

Ingrīda Circene uzsver, ka šLatvijas puse apzinās, ka viens no narkomānijas problēmas risinājumiem ir adekvātas politikas izstrāde, pie kuras jau patlaban Latvijā tiek strādāts Latvijas Narkotiku kontroles un narkomānijas profilakses programmas 2004-2008.gadam ietvaros. Mēs arī apzināmies, ka pilnu narkotiku kontroli un narkomānijas apkarošanu nevar veikt bez starptautiska atbalsta, jo narkomānija ir globāla problēma. Ministrijai jau kopš 1996.gada ir izveidojusies laba sadarbība ar Ziemeļvalstīm šī jautājuma risināšanā."

Ministre arī norāda, ka pēc Latvijas pilntiesīgas iestāšanās Eiropas Savienībā robežas kļūs atvērtākas un līdz ar to narkotiku kontrolei būs jāvelta arvien lielāka uzmanība. šŠeit mēs saskatām reģionālās sadarbības nepieciešamību, jo narkotikas tiek transportētas no valsts uz valsti un kaimiņu zemēm ir nepieciešama dziļa un plaša sadarbība, lai apturētu un nepieļautu narkotiku izplatību reģionā,"  atzīst Ingrīda Circene.

Veselības ministre darba vizītē būs līdz 25.septembrim. Veselības ministra pienākumus šajā laikā pildīs labklājības ministre Dagnija Staķe.