Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ingrīda Circene atklāj Baltijas konferenci "Together against AIDS!"

11.09.2003
Rīga, 11.09.2003 ? Šodien veselības ministre Ingrīda Circene atklāja trešo Baltijas jūras reģiona valstu konferenci "Together against AIDS!", kas šogad notiek Rīgā.

tklāja trešo Baltijas jūras reģiona valstu konferenci "Together against AIDS!", kas šogad notiek Rīgā.

Uzrunā konference dalībniekiem Ingrīda Circene pateicās visiem, kas velta savu nesavtīgo darbu Baltijas reģiona valstu HIV/AIDS skarto cilvēku un viņu tuvinieku problēmu risināšanai, kā arī sabiedrības iejūtīgas attieksmes veidošanai pret HIV inficētajiem cilvēkiem, īpaši bērniem.

Lai arī HIV/AIDS jau daudzus gadus ir viena no lielākajām pasaules veselības problēmām, situācija Baltijas jūras reģionā nav salīdzināma ar Āfrikas reģiona valstīm, tomēr arī mūsu attieksmei pret HIV/AIDS problēmām ir jābūt nopietnai un stratēģiski virzītai. Tādēļ šīs konference mērķis ir iegūt jaunus risinājumus un dalīties pieredzē HIV/AIDS problēmu risināšanā Baltijas jūras valstu reģionā.
Diemžēl HIV /AIDS nav tikai veselības aizsardzības problēma, bet tikpat lielā mērā arī sociāla un ētiska rakstura problēma, tādēļ priecājamies konferences dalībnieku vidū redzēt arī sabiedriskos darbiniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, ārstus un zinātniekus.

Kā veselības politikas veidotāja, Veselības ministrija, izstrādā plānus un stratēģijas, tomēr tās var tikt efektīvi realizētas tikai ar augsti kvalificētu un problēmu risināšanā ieinteresētu speciālistu palīdzību. Tādēļ Baltijas jūras reģiona valstu sadarbība veselības jautājumos ir nozīmīgs solis apjomīga problēmu loka risināšanā. 

Noslēgumā veselības ministre izteica pateicību visiem, kas jau daudzus gadus sekmīgi cīnās ar HIV/AIDS izraisītajām problēmām, īpaši AIDS profilakses centram un Baltijas reģiona valstu konferences "Together against AIDS!" prezidentei Ludmilai Vīksnai un novēlēja produktīvu darbu konferences dalībniekiem.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes