Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Gatavos priekšlikumus zāļu politikā esošo problēmu bloku risinājumam

09.09.2003
Rīga, 08.09.2003 ? Veselības ministrijas izveidotās darba grupas šPar zāļu politiku Latvijā" dalībnieki šodien vienojās, ka nedēļas laikā tiks gatavoti konkrēti risinājumi iepriekš izvirzīto problēmu bloku zāļu politikā atrisināšanā.

s laikā tiks gatavoti konkrēti risinājumi iepriekš izvirzīto problēmu bloku zāļu politikā atrisināšanā.

Atgādinām, ka darba grupa iepriekšējā sēdē izvirzīja vairākus pašreiz aktuālus problēmu blokus zāļu politikā. Kā pirmais problēmu bloks ir identificēts perspektīvs zāļu politikas kā kopējās sabiedrības veselības politikas redzējums, kas būtu apstiprināts valdības līmenī, ilgtermiņā paredzot arī finansiālu segumu politikas realizācijai. Darba grupa kā problēmu ir identificējusi arī medikamentu izvēles procesa caurspīdīgumu un kritēriju pamatotību, zāļu pieejamību primārās veselības aprūpes attīstības kontekstā, precīzi definējot maksājuma subjektu, objektu, maksātāju un maksas apmēru. Par svarīgām problēmām zāļu politikas jomā darba grupas locekļi atzinuši arī nepieciešamību identificēt sociāli neaizsargāto iedzīvotāju problēmas un to risinājumu meklēšanu, piesaistot finansiālos resursus arī ārpus valsts budžeta līdzekļiem, kā arī līdzekļu izlietojuma un pamatojuma analīzes veidošanu.

Zāļu cenu aģentūras (ZCA) direktore Daiga Behmane šodien darba grupas dalībniekus iepazīstināja ar zāļu iegādes kompensācijas sistēmu (ZIKS), tās darbības pamatprincipiem, mērķiem un uzdevumiem. Behmane darba grupas dalībniekus informēja, ka, lai nodrošinātu ZIKS caurspīdīgumu, tuvāko divu nedēļu laikā ZCA mājas lapā (www. zca. gov. lv) tiks ievietota informācija par zāļu kompensējamo medikamentu saraksta veidošanu, proti, par to, kādi medikamenti ir iesniegti kompensējamo zāļu sarakstam un kāds ir ZCA lēmums par šiem medikamentiem.

Atgādinām, ka darba grupa tika izveidota, lai veicinātu ekonomisku valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, veiktu situācijas analīzi un sagatavotu priekšlikumus racionālas zāļu politikas izstrādāšanai un realizācijai.

Darba grupas vadītājs ir Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops. Darba grupā darbojas veselības ministres padomniece Ilze Aizsilniece, Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktors Juris Bundulis, SIA šĀrstu konsultatīvais dienests" valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Babarikins, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Viesturs Boka, Latvijas Farmaceitu biedrības prezidents Aigars Eniņš, Latvijas Ķīmijas un Farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Valdis Jākobsons, AS šOlaines ķīmiski-farmaceitiskā rūpnīca" ražošanas direktors Andris Jegorovs, BOVAS šBērnu klīniskā universitātes slimnīca" direktors Dzintars Mozgis, Rīgas 1.slimnīcas direktora vietniece Ilze Pildava, šBerlin-Chemie/Menarini Group" valsts menedžere Inta Saprovska, šGlaxoSmithKline" Latvijas pārstāvniecības vadītājs Dins Šmits, šAbbot Laboratories"  reģionālā menedžere Baltijas valstīs Baiba Štāmere, AS šRīgas slimokase" vecākā apdrošināšanas inspektore Ilze Šutko.

Darba grupas sēdes ir atklātas. Nākamā darba grupas sēde paredzēta 15.septembrī plkst. 15 Rīgā, Baznīcas ielā 19/23. Informāciju par darba grupas sēdēm iespējams iegūt arī Veselības ministrijas mājas lapā www.vm.gov.lv

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes