Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrijas paziņojums

05.09.2003
Rīga, 03.08.2003 ? Veselības ministrijai, kopīgi ar Finanšu ministriju skrupulozi strādājot pie 2004.gada veselības aprūpes budžeta projekta, tika konstatēts, ka ir iespējams veikt korekcijas sākotnējos 2004.gada budžeta aprēķinos.

r iespējams veikt korekcijas sākotnējos 2004.gada budžeta aprēķinos.
 
Palielinot mediķu darba samaksu vidēji par 40 nevis par 50 latiem mēnesī, ietaupījums budžetā ir 7,1 miljons latu, sākotnēji plānoto 2,2 miljonu latu vietā.
Uz šī pamata, kā arī ņemot vērā valdības papildu piešķirtos 2,2 miljonus latu, kļuva iespējams nepalielināt pacienta līdzmaksājumu par veselības aprūpes pakalpojumiem.

Lai precizētu aprēķinu kļūdu un rastu tai skaidrojumu, kā arī noteiktu darbinieku atbildību, Veselības ministrijā ir uzsākta dienesta izmeklēšana. Viena dienesta izmeklēšana ir uzsākta par Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras direktores Ināras Bluķes darba līgumā noteikto darba pienākumu izpildes gaitu. Otra par ministrijas Budžeta un finanšu departamenta amatpersonu iespējamo atbildību par amata pienākumu pildīšanas kvalitāti.
Līdz tālākai faktu noskaidrošanai sīkāka informāciju ministrija nesniegs, lai netraucētu izmeklēšanai. Dienesta izmeklēšana ilgs apmēram mēnesi.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes