Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Konceptuāli atbalsta helihoptera laukuma izbūvi slimnīcas šGaiļezers" teritorijā

04.09.2003
Rīga, 04.09.2003 ? Šodien Veselības ministrijā notika starpinstitūciju sanāksme par iespēju klīniskās slimnīcas šGaiļezers" teritorijā izbūvēt helihoptera nosēšanās laukumu. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no Veselības ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Rīgas domes.

nosēšanās laukumu. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no Veselības ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Rīgas domes.

Helihoptera laukuma izbūve nepieciešama, jo patlaban Rīgā pie slimnīcām nav helihoptera nosēšanās laukumu. Patlaban, glābjot cilvēkus ar helihoptera palīdzību, lidaparāts nosēžas slimnīcas šGaiļezers"  teritorijā zāles pļavā. Katastrofu medicīnas centra vadītājs Mārtiņš Šics norādīja, ka lietainos laika apstākļos šajā vietā helihoptera nosēšanās ir apgrūtināta. Tāpat helihoptera nosēšanās ir apgrūtināta arī diennakts tumšajās stundās, jo slimnīcas teritorijā esošā pļava, kur helihopters mēdz nolaisties, nav izgaismota. Tajos gadījumos, kad nosēšanās slimnīcas šGaiļezers"  teritorijā esošajā pļavā nav iespējama, helihopters nosēžas transporta ostas brīvajās teritorijās vai Rīgas lidostā un cietušais cilvēks tālāk uz stacionāru tiek vests ar autotransportu, kā rezultātā aizkavējas palīdzības sniegšana cietušajam.

Pēc Latvijas iestāšanās NATO, slimnīca šGaiļezers" būs tā ārstniecības iestāde, kas nodrošinās NATO militārpersonu ārstēšanu. Tādēļ ir svarīgi, lai slimnīcas teritorijā būtu helihoptera nosēšanās laukums, lai uz slimnīcu operatīvi nogādātu cietušos.

Pagājušajā gadā helihopters, nosēžoties pļavā slimnīcas šGaiļezers" teritorijā, cietušos cilvēkus uz slimnīcu ir nogādājis 11 reizes. M.Šics informēja, ka pie pašreizējām helihoptera izmantošanas iespējām helihoptera laukums tiktu izmantots vidēji 20-30 reizes gadā.

Kopumā helihoptera laukuma izbūve izmaksātu 387 385 latu, ieskaitot arī nepieciešamos uzlabojumus trokšņu līmeņa mazināšanai slimnīcā šGaiļezers", informēja slimnīcas galvenais ārsts Edvīns Platkājis. Trokšņu mazināšanai nepieciešams nomainīt aptuveni vienu trešdaļu logu tajā slimnīcas daļā, kas atrodas helihoptera nosēšanās laukuma tuvumā. Taču tikai paša laukuma izbūve izmaksā 122 500 latu.

Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības aprūpes pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Rempe informēja, ka pagājušajā gadā Rīgas dome par saviem līdzekļiem ir izstrādājusi helihoptera nosēšanās laukuma tehnisko projektu, kas jau ir saskaņots vairākās institūcijās. Ar šo projektu ir iepazinušies arī Aizsardzības ministrijas Gaisa spēku pārstāvji, kas atzinuši, ka projektu ir nepieciešams precizēt.

Šī projekta realizācijā iesaistītās puses ? Veselības ministrija, Aizsardzības ministrija un Rīgas dome konceptuāli atbalsta helihoptera nosēšanās laukuma izbūves nepieciešamību slimnīcas šGaiļezers" teritorijā. Visas iesaistītas puses vienojās, ka izstrādātais tehniskais projekts laukuma izbūvei tuvāko nedēļu laikā ir jāprecizē, lai pēc tam atkārtotā tikšanās reizē ministrijas un Rīgas dome varētu vienoties par projekta realizāciju.

Veselības ministre Ingrīda Circene atzina, ka Veselības ministrija atbalsta helihoptera nosēšanās laukuma izbūvi slimnīcas šGaiļezers" teritorijā un izskatīs iespējas, kā  ministrija vēl varētu piedalīties projekta realizācijā.

Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodrošinājuma jautājumos Anrijs Brencāns atzina, ka Aizsardzības ministrija ir ieinteresēta projekta realizācijā un iespēju robežās 2004.gada budžetā varētu paredzēt daļu finansējuma, tomēr šo projektu esot nepieciešams ļoti rūpīgi izvērtēt.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes