Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

VM ar Rīgas domes pārstāvjiem pārrunā māsterplāna ieviešanu

04.09.2003
Rīga, 04.09.2003 ? Veselības ministrijas pārstāvji šodien tikās ar Rīgas domes pārstāvjiem, lai konceptuāli pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju struktūras projekta jeb tā saucamā māsterplāna ieviešanu Rīgas pilsētā.

es pakalpojumu sniedzēju struktūras projekta jeb tā saucamā māsterplāna ieviešanu Rīgas pilsētā.

Sarunā no Veselības ministrijas puses piedalījās veselības ministre Ingrīda Circene, Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops, valsts sekretāra padomniece Renāte Pupele un parlamentārā sekretāre Maija Bušmane. No Rīgas domes puses sarunā piedalījās Rīgas domes Labklājības departamenta direktors Valdis Nagobads, Labklājības departamenta Veselības aprūpes pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Rempe, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs un domes deputāte Baiba Rozentāle.

Tikšanās laikā abas puses vienojās, ka ir ļoti nepieciešams optimizēt veselības aprūpes pakalpojumu struktūru Rīgā, īpaši runājot par slimnīcām. Tādēļ tika nolemts izveidot darba grupu, kas nodarbosies ar šīs struktūras optimizēšanas iespēju izvērtēšanu. Darba grupā strādās gan Rīgas domes pārstāvji, gan Veselības ministrijas, gan ārstniecības iestāžu pārstāvji un to paredzēts izveidot nākamās nedēļas laikā.

Māsterplāns paredz, ka tiks pārprofilētas un apvienotas slimnīcas, kā rezultātā sekundārā veselības aprūpe pamatā tiks nodrošināta desmit daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcās, no kurām trīs būs Rīgā, un 24 lokālajās slimnīcās.

Ministrija nākamās nedēļas laikā gaida atzinumus no reģionu attīstības padomēm par māsterplāna projektu.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes