Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Notiks preses konference par veselīga uztura nepieciešamību skolēniem

29.08.2003
Rīga, 29.08.2003 ? Cilvēka veselības noteicošie faktori ir ne tikai iedzimtība, sociālie un ekonomiskie apstākļi, bet arī veselīgs uzturs. Veselīga uztura ievērošana ikdienā kļūst arvien lielāka problēma mūsdienu apstākļos, kad dzīves ritms bieži vien traucē pat ieturēt kārtīgu maltīti. Sevišķi svarīgi ir ievērot veselīga uztura pamatprincipus jau no mazotnes, jo nepareizs uzturs kavē organisma augšanu un attīstību, izraisa slimības, samazina organisma spēju pretoties infekciju slimībām un vides riska faktoru kaitīgajai ietekmei.

u un attīstību, izraisa slimības, samazina organisma spēju pretoties infekciju slimībām un vides riska faktoru kaitīgajai ietekmei.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) 2000.gadā veikto pētījumu šSkolas vecuma bērnu veselība un veselības ieražas", nepareiza uztura dēļ aptuveni 50% no bērniem vecumā līdz vienam gadam, nepilni 40% bērni vecumā līdz 14 gadiem un 37% pusaudžu slimo bieži, slimošanas laiks ir ilgāks nekā pārējiem un komplikācijas biežāk traucē bērnu atveseļošanos.

Ir izdoti vairāki normatīvie dokumenti, kas īpaši uzsver nepieciešamību ar veselīgu uzturu nodrošināt skolēnus. Tas noteikts Ministru kabineta noteikumos šHigiēnas prasības izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas"  un MK noteikumos šHigiēnas prasības vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm". Tāpat par veselīgu uzturu ir runāts Veselības ministrijas sagatavotajā dokumentā ? pamatnostādnēs šVeselīgs uzturs 2003.-2013.gadam", ko šonedēļ gatavojas pieņemt Ministru kabinets.

Lai nodrošinātu skolēniem veselīgu uzturu skolas ikdienā, AS šRīgas Piena kombināts" un SIA šTetraPak" vēlas atbalstīt šo ieteikumu realizāciju un īstenošanu dzīvē, piedaloties projektā šSkolu piens". šSkolu piens" ir veids, kā bērniem nodrošināt veselīgāku uzturu vienā konkrētā aspektā - piena lietošanā. Tā sekmīgai realizācijai būtiski nepieciešams pašas sabiedrības - skolēnu, vecāku, skolotāju - atbalsts.

Lai sīkāk runātu par veselīga uztura nepieciešamību, īpaši skolēniem, Veselības ministrija otrdien, 2.septembrī, plkst. 11 rīko preses konferenci. Preses konferencē piedalīsies dietoloģe Lolita Neimane, Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta Epidemioloģiskās drošības, pārtikas un uztura nodaļas vadītāja Inga Šmate un Latvijas Pārtikas centra Uzturpolitikas daļas vadītāja Velga Bražņevica. Preses konference notiks 2.septembrī plkst. 11 Rīgā, Baznīcas ielā 19/23 (Rīgas domes Labklājības departamenta 3.stāva zālē).

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes