Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Licencēšanas komisija izsniedz pirmās beztermiņa licences aptiekām

28.08.2003
Rīga, 28.08.2003 ? Farmaceitiskās darbības licencēšanas komisijas šonedēļ pārreģistrējusi un izsniegusi licences 14 aptiekām.

eitiskās darbības licencēšanas komisijas šonedēļ pārreģistrējusi un izsniegusi licences 14 aptiekām.

Licencēšanas komisija trīs aptiekām izsniegusi licences uz nenoteiktu laiku. Šādas licences ieguva aptieka SIA šPārventas aptieka", SIA šRamta" un Ventspils pilsētas slimnīcas slēgtā tipa aptieka.
Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktors Juris Bundulis stāsta, ka beztermiņa licences aptiekām tiek izsniegtas pirmo reizi, kopš spēkā ir stājušies Ministru kabineta noteikumi Nr.234 šSpeciālas atļaujas (licences) farmaceitiskajai darbībai izsniegšanas, apturēšanas, pārreģistrēšanas un anulēšanas kārtība, kā arī aptieku, zāļu lieltirgotavu un zāļu ražošanas uzņēmumu atbilstības un labas izplatības prakses novērtēšanas kārtība". Noteikumi stājās spēkā šā gada 1.jūlijā.
Bundulis uzsvēra, ka beztermiņa licenču izsniegšana aptiekām nodrošina stabilitāti uzņēmējdarbībai un aptieku attīstībai, kas sniedz garantijas par pakalpojuma pieejamību patērētājiem.
Licencēšanas komisija septiņām aptiekām licenci izsniegusi uz laiku līdz 2010.gada 31.decembrim, savukārt četrām aptiekām licence pārreģistrēta uz jau esošās licences derīguma termiņu.
Nākamā Farmaceitiskās darbības licencēšanas komisijas sēde notiks 24.septembrī.
Kopumā Latvijā ir 882 aptiekas, no tām vispārējā tipa aptiekas  - 840, slēgta tipa aptiekas ? 42.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes