Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Notikusi pirmā sēde darba grupai par zāļu politiku Latvijā

26.08.2003
Rīga, 25.08.2003. ? Šodien notika pirmā darba grupas šPar zāļu politiku Latvijā" sēde. Darba grupa tika izveidota, lai veicinātu ekonomisku valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, veiktu situācijas analīzi un sagatavotu priekšlikumus racionālas zāļu politikas realizācijai.

u, veiktu situācijas analīzi un sagatavotu priekšlikumus racionālas zāļu politikas realizācijai.

Darba grupas vadītājs ir Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops. Darba grupā darbojas veselības ministres padomniece Ilze Aizsilniece, Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktors Juris Bundulis, SIA šĀrstu konsultatīvais dienests" valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Babarikins, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Viesturs Boka, Latvijas Farmaceitu biedrības prezidents Aigars Eniņš, Latvijas Ķīmijas un Farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Valdis Jākobsons, AS šOlaines ķīmiski-farmaceitiskā rūpnīca" ražošanas direktors Andris Jegorovs, BOVAS šBērnu klīniskā universitātes slimnīca" direktors Dzintars Mozgis, Rīgas 1.slimnīcas direktora vietniece Ilze Pildava, šBerlin-Chemie/Menarini Group" valsts menedžere Ilze Saprovska, šGlaxoSmithKline" Latvijas pārstāvniecības vadītājs Dins Šmits, šAbbot Laboratories"  reģionālā menedžere Baltijas valstīs Baiba Štāmere, AS šRīgas slimokase" vecākā apdrošināšanas inspektore Ilze Šutko.

Darba grupas uzdevumi ir līdz šā gada 15.septembrim veikt esošās situācijas analīzi, izstrādāt un iesniegt veselības ministrei Ingrīdai Circenei priekšlikumus racionālas zāļu politikas realizācijai.

Pirmās darba grupas sēdes laikā tās vadītājs, VM valsts sekretārs Uldis Līkops, uzsvēra, ka jautājums par medikamentu kompensācijas, ražošanas mehānismu ir svarīgs un aktuāls visā sabiedrībā ? gan iedzīvotājiem, kuriem ir jāzina kur un kā saņemt pienākušos medikamentus, gan ražotājiem, kuriem jāzina, ko, cik daudz un kam ražot, kā arī piegādātājiem, kuriem ir svarīgi, lai visiem būtu vienādi spēles noteikumi.

Savus priekšlikumus par to, ko esošajā zāļu politikā Latvijā vajadzētu mainīt, kā arī savu redzējumu par to, kā to paveikt, drīzumā ar Veselības ministrijas mājas lapas starpniecību varēs izteikt arī ikviens iedzīvotājs.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes