Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Koronavīrusa izraisītā slimība COVID–19

09.04.2020
700

Informācija par koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 uzliesmojumu

Saistībā ar COVID-19 12.martā pieņemts lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā! 

Saistībā COVID-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz šī gada 12.maijam izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu. Tas nozīmē, ka visi ierobežojumi un piesardzības pasākumi saglabājas, tostarp, aizliegti publiski pasākumi, arī ciemošanās.

Pilns rīkojuma teksts lasāms TE.


Aktuālāko diennakts statistiku par veiktajiem izmeklējumiem par aizdomām par COVID-19 saslimšanu, kā arī kopā apstiprinātos COVID-19 saslimšanas gadījumus Latvijā, skatīt Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē - www.spkc.gov.lv


Diennakts bezmaksas informtīvais tālrunis 8345 un vietne www.covid19.gov.lv. ar COVID-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast atbildes uz dažādiem jautājumiem saistībā ar COVID-19 un tā radīto ietekmi dažādās jomās, Valsts kanceleja ir izveidojusi vienotu bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 8345 un vietni www.covid19.gov.lv.

Plašāk lasāms TE.


Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iedzīvotāju zvanu centrs par COVID-19 > 67387661

SPKC nodrošina iespēju iedzīvotājiem saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19. Zvanot uz telefona numuru 67387661 SPKC speciālisti sniedz iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp arī rekomendācijas attiecīgajā situācijā un norāda, kur var meklēt vairāk informāciju par interesējošo tēmu.

Uzziņas, individuālas konsultācijas SPKC informatīvā tālruņa darbinieki sniedz darba dienās plkst. 8:30-21:00, bet brīvdienās plkst. 8:30-17:00. 

Atbildīgo iestāžu informatīvie tālruņi konsultācijām un padomiem iedzīvotājiem, kā rīkoties saistībā ar COVID-19 skatīt TE.


Informatīvais biļetens par pēdējās diennakts aktualitātēm par koronavīrusa izraisīto slimību COVID–19 (jaunākā statistika, svarīgākās pēdējās diennakts ziņas, pieņemtie lēmumi u.c., svarīga informācija):

  09.04.2020. 

               08.04.2020.  

                  

 

Iepriekšējo dienu biļeteni (no 2.marta) - pieejami TE07.04.2020. Svarīgi par medicīniskajām izziņām: uz ārkārtējās situācijas laiku ir apturēta medicīnisko atzinumu un izziņu izsniegšana par veselības pārbaudēm. Rīkojuma teksts pieejams TE.

03.04.2020. Svarīga informācija skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem sociālās distancēšanās nodrošināšanai: noteiktas stingrākas prasības tetovēšanas, pīrsinga un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem sociālās distancēšanās nodrošināšanai. Rīkojuma teksts pieejams TE.


 

Ekspertu komentāri TV un radio par koronavīrusa izraisīto slimību COVID–19:

Veselības ministrijas un atbildīgo dienestu preses brīfingi, informatīvie pasākumi medijiem, veselības nozares ekspertu intervijas un komentāri TV un radio par turpmāko rīcību un rekomendācijām saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību COVID–19 infekciju - skatīt TE. 

Kam veic COVID-19 analīzes bez maksas, kā ir jārīkojas skatīt TE.

Kam neveic valsts apmaksātas COVID-19 analīzes, kas ir jāievēro skatīt TE.

COVID-19 nav īpašas, specifiskas ārstēšanas un to ārstē kā jebkuru vīrusu infekciju, pamatojoties uz pacienta veselības stāvokli. Ņemot vērā to, ka cilvēkiem, par kuriem ir aizdomas, ka tie varētu būt inficējušies ar COVID-19, un cilvēkiem, kam COVID-19 diagnoze ir apstiprināta, nosacījumi izolācijai mājās ir vienādi,  personai, kura ārstējas mājās, analīzes var neveikt.Informāciju par COVID-19 negatīviem rezultātiem iedzīvotāji saņems E-veselības portālā

Iedzīvotāji, kuri nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā, savukārt, pozitīva rezultāta gadījumā joprojām darbosies iepriekšējā kārtība, kad iedzīvotājiem zvana Slimību un profilakses centra speciālists.

Šāda kārtība ieviesta, lai padarītu darbu mērķtiecīgāku un atslogotu iesaistītos cilvēkresursus, jo iepriekš jebkāda rezultāta gadījumā, ikviens saņēma individuālu zvanu.

Plašāk lasīt TE.


Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 strādās visu diennakti:

Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultēs akūtu saslimšanu un traumu gadījumoskā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos.

Šis ir medicīnisko konsultāciju tālrunis, tāpēc informāciju par COVID-19 analīzēm vai citām uzziņām par COVID-19 ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs.


Rekomendācijas un biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu:

Informācija svešvalodās:
Vizuālie materiāli par koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 uzliesmojumu pieejami TE.

Video materiāls: "Kā izplatās COVID-19 un kā sevi no tā pasargāt?" (latviešu valodā) un (krievu valodā) 

Veselības ministrijas sniegtās aktualitātes par COVID-19 skatīt TE.

 

 

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes