Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Apstiprina 2020.gada veselības nozares budžetu

14.11.2019
700

Vispārējās valdības sektora izdevumi veselībai* 2020. gadā būs 1,37 miljardi eiro jeb 4,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Tā ir līdz šim lielākā summa, kas atvēlēta veselības aprūpei, un ļaus turpināt ārstniecības personu darba samaksas palielināšanas  programmu. Šodien, 14.novembrī, Saeima apstiprināja nākošā gada valsts budžetu. 

No minētās summas Veselības ministrijas nozares budžeta izdevumi nākošajā gadā būs  1,2 miljardi eiro, no kuriem lielākā daļa tiek novirzīta veselības aprūpes nodrošināšanai, tostarp neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai slimnīcās – 289 miljoni eiro, kompensējamajiem medikamentiem un materiāliem – 167 miljoni eiro, plānveida stacionārajai palīdzībai – 157 miljoni eiro, primārajai  ambulatorajai veselības aprūpei – 134 miljoni eiro un pārējiem ambulatorajiem veselības aprūpes pakalpojumiem – 235 miljoni eiro. Tāpat būtiska budžeta daļa 92 miljoni eiro apmērā būs novirzīta specializētās veselības aprūpes nodrošināšanai, tostarp, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, un 38 miljoni eiro medicīnas izglītībai, kas ietver gan medicīnas studentu, gan rezidentu apmācību. 

Nākošā gada budžets ļaus arī ceturto gadu pēc kārtas palielināt ārstniecības personu darba samaksu, kas ir būtiska Veselības ministrijas prioritāte. No kopumā papildu piešķirtajiem 68 miljoniem eiro, 60,1 miljons paredzēts atalgojuma pieaugumam. Veselības ministrijas šā brīža piedāvājums paredz 48,2 miljonus eiro piešķirt, lai palielinātu zemāko mēnešalgas likmi par 10% visām ārstniecības personām, tostarp ģimenes ārstiem. Savukārt vēl 4 miljonus eiro plānots novirzīt, lai rezidentu darba samaksa kopumā palielinātos par 20%. Tas plānots, lai veicinātu paaudžu nomaiņu ārsta profesijā un līdzsvarotu profesijas attīstību ilgtermiņā, kā arī lai mudinātu medicīnas studentus savu turpmāko profesionālo darbību veidot Latvijā. 

10% pieaugums plānots arī Veselības ministrijas padotības iestāžu ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājiem, tam paredzot 6,26 miljonus eiro. Savukārt, lai palielinātu darba samaksu arī citu budžeta resoru ārstniecības personām, iezīmēti 1,6 miljoni eiro. 

No summas, kas papildu piešķirtas veselības nozarei, 4,3 miljoni eiro paredzēti arī inovatīvajiem medikamentiem onkoloģijā un kardioloģijā. Tāpat 3 miljoni eiro – zālēm reto slimību pacientiem. 

*Vispārējās valdības sektora izdevumus veselībai veido Veselības ministrijas izdevumi, ES fondu projektu realizācija, pašvaldību budžeta izdevumi veselībai un citi izdevumi (vispārējās valdības komersanti, citu ministriju izdevumi veselībai u.c.)

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes