Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Nākamgad plānots lielāks darba samaksas pieaugums stacionāros strādājošajiem un NMPD

17.09.2019
700

No Veselības ministrijai (VM) nākamā gada budžetā plānotajiem papildu 50 miljoniem eiro, 42,1 miljons eiro tiks novirzīts ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam, īpaši tiem mediķiem, kuri strādā diennakts režīmā. Tas nozīmē, ka darba samaksa palielināsies mediķiem, kas sniedz gan neatliekamo, gan plānveida stacionāro palīdzību. Tāpat darba samaksas pieaugums būs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošajiem.

Sākotnējās budžeta sarunās veselības jomai bija iezīmēti 45 miljoni eiro, taču diskusijās ar koalīcijas partneriem veselības ministrei Ilzei Viņķelei izdevās panākt vēl 5 papildu miljonu eiro novirzīšanu veselības nozarei. Tā rezultātā 4,95 miljonus eiro ministrija novirzīs ģimenes ārstiem kapitācijas maksājuma pieaugumam un praksē strādājošo māsu darba samaksas  paaugstināšanai, ņemot vērā, ka ģimenes ārsti ir veselības aprūpes sistēmas pamats un liela nozīme ir savlaicīgai veselības aprūpes pieejamībai. Papildu finansējums būs novirzīts arī psihiatrijai kā vienai no VM prioritārajām jomām.

4,3 miljoni eiro paredzēti inovatīvajiem medikamentiem onkoloģijā un kardioloģijā, lai pacientiem varētu turpināt uzsākto terapiju. Tāpat 3 miljoni eiro – zālēm reto slimību pacientiem. 

Nākamā gada budžets un papildu finansējums VM prioritārajiem pasākumiem vēl jāapstiprina Saeimai. 

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes