Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Veselības ministre piedalās augsta līmeņa konferencē par vienlīdzības nodrošināšanu veselības aprūpē

11.06.2019
700

Veselības ministre Ilze Viņķele no 11.jūnija līdz 13.jūnijam, Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā piedalās augsta līmeņa konferencē “Paātrinot progresu ceļā uz veselīgu un labklājīgu dzīvi Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionā”. 

Konferences laikā I.Viņķelei paredzētas tikšanās ar Velsas veselības un sociālo pakalpojumu ministru Vauganu Gētingu. Vienlaikus ministrei paredzēta tikšanās ar Slovēnijas veselības ministru Alešu Šabederu, pārrunājot integrētās veselība aprūpes pieeju un Slovēnijas labo praksi skrīninga programmu īstenošanā. 

Tāpat veselības ministre I.Viņķele šodien piedalīsies paneļdiskusijā “Pareizo apstākļu radīšana un šķēršļu novēršana uzplaukuma radīšanai”, kurā kopā ar Eiropas Dzīves un darba apstākļu uzlabošanas fonda, Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas un Eiropas Sociālās platformas pārstāvjiem diskutēs par nepieciešamajiem soļiem, nodrošinot visiem pieejamu veselības aprūpi. 

Paneļdiskusijas laikā veselības ministre I.Viņķele iepazīstinās klātesošos ar Latvijas lēmumu ieviest vienoto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu un īstenotajiem pasākumiem, samazinot birokrātisko slogu ārstiem. Tāpat ministre prezentēs plānotos risinājumus, lai uzlabotu gan kompensējamo zāļu, gan nekompensējamo zāļu pieejamību pacientiem, kā arī birokrātiskā sloga mazināšanu, lai uz cenām lielāku ietekmi radītu ģenēriskās zāles. 

Slovēnijā notiekošajā augsta līmeņa konferencē tiks prezentēti valstu labākie un pierādījumos balstītie risinājumi, kas nodrošina visiem pieejamu veselības aprūpi un mazina nevienlīdzību.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes