Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Veselības ministre Anda Čakša sveic Medicīnas darbinieku dienā

17.06.2018
700

Veselības ministres Andas Čakšas apsveikums Medicīnas darbinieku dienā

Godātie medicīnas darbinieki!

Šodien, Medicīnas darbinieku dienā, vēlos katram no jums pateikt paldies par darbu, ko darāt ikdienā.

Paldies par katru reizi, kad, neļaujoties nogurumam vai vilšanās sajūtai, jūs apzināties, cik svarīgi ir tas, ko darāt, un godam paveicat savu pienākumu.

Šogad man ir daudz vieglāk, daudz drošāk jūs uzrunāt, jo veselības nozarē esam panākuši straujas pārmaiņas, teiktajiem vārdiem ir paliekošu darbu segums. Beidzot ir noticis patiess izrāviens, lai veselības aprūpe kļūtu tāda, kādu to vēlas gan pacienti, gan ārsti, medmāsas, citi nozarē strādājošie – pieejama, kvalitatīva, saprotama. Arī tāda, kas medicīnas darbiniekus spēj gandarīt ar viņu saņemto atalgojumu.

Valdība ir skaidri iezīmējusi: veselības aprūpei finansējumā jāatvēl vismaz 4 procenti Latvijas iekšzemes kopprodukta. Esmu gandarīta, ka beidzot mūsu nozare ir kļuvusi par likumdevēju un izpildvaras patiesu prioritāti – Māra Kučinska vadītais Ministru kabinets ar paveiktiem darbiem apliecina savu politisko gribu turpināt reformas veselības nozarē.

Šogad 2018.gada veselības nozares budžeta palielinājums par 194 miljoniem eiro ir lielākais veselības nozares finansējuma pieaugums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Tas tiek ieguldīts gan veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībā un kvalitātē, gan ārstu, medmāsu, citu medicīnas darbinieku atalgojumā. Šogad ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai no valsts budžeta piešķirti papildu 85 miljoni eiro, kas ir lielākais atalgojuma palielinājums valsts vēsturē. Arī nākamā gada veselības nozares budžetu plānojot, darba samaksas palielinājums ir valdības un mana personiskā prioritāte.

Veiksmīga veselības nozares attīstība nav realizējama bez pašu darbinieku atbalsta un izpratnes. Tikai esot vienoti un cieņpilni gan kolēģu vidū, gan attiecībās ar pacientiem, mēs spēsim realizēt pārmaiņas, ko pieprasa sabiedrība. Katram mūsu lēmumam un rīcībai ir jābūt vērstam uz kopējo mērķi – nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpi ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Es ticu, ka ikvienu jūsu darba soli nosaka šāda apņemšanās. Tādēļ mudinu jūs ne tikai atbalstīt valdības un ministrijas iniciatīvas, bet arī nākt klajā ar saviem priekšlikumiem, kā īstenot gan mūsu pacientiem, gan pašiem medicīnas darbiniekiem nepieciešamos uzlabojumus.

Veselības ministre Anda Čakša

2018.gada 17.jūnijā

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes