Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Veselības ministre Anda Čakša piedalīsies Pasaules Veselības asamblejā

22.05.2017
700

No 22. līdz 23. maijam veselības ministre Anda Čakša piedalīsies 70. Pasaules Veselības asamblejā* Ženēvā. 

Pasaules Veselības asamblejā šogad tiks diskutēts par dažādiem būtiskiem veselības aprūpes un sabiedrības veselības jautājumiem, tostarp,  budžeta programmu jaunam plānošanas periodam 2018.-2019.gadā, veselības aprūpi kara, konfliktsituāciju skartajās valstīs, nozares cilvēkresursiem, antimikrobo rezistenci, infekcijas slimībām, neinfekcijas slimībām un ar tām saistītajiem jautājumiem (onkoloģisko slimību profilakse un kontrole, demence, poliomielīta ierobežošana, uztura jautājumi, bērnu aptaukošanās problemātika u.c.)

Šogad, 23.maijā, notiks arī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektora pārvēlēšana, kas noris reizi piecos gados. PVO ģenerāldirektora amatam ir nominēti 3 kandidāti un balsošanā par jauno PVO ģenerāldirektoru piedalīsies arī ministre Anda Čakša. 

Tāpat veselības ministre parakstīs Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Kirgizstānas Republikas Veselības ministrijas līgumu par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā. Pasaules Veselības asamblejas ietvaros ir paredzētas arī tikšanās ar Spānijas un Baltkrievijas veselības ministriem.


*Pasaules Veselības asambleja ir Pasaules Veselības organizācijas (PVO) augstākā lēmējinstitūcija, kas ik gadu tiek sasaukta maijā Ženēvā un kurā piedalās amatpersonas no 193 valstīm. Tās galvenā funkcija ir noteikt PVO politiku, uzraudzīt organizācijas finanšu politiku, izskatīt un apstiprināt izstrādātos budžeta programmas projektus. 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes