Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Sāk darbu pie jaunā onkoloģijas rīcības plāna

06.10.2016
700

Šodien, 6.oktobrī, plkst. 14:00 veselības ministre Anda Čakša tiksies ar ārstu profesionālo asociāciju, onkoloģijas pacientu organizāciju, kā arī slimnīcu pārstāvjiem, lai pārrunātu sagatavoto rīcības plānu onkoloģijas jomā 2017.-2020.gadā.

Onkoloģijas plāna 2017.-2020.gadam mērķis ir uzlabot situāciju agrīnā diagnostikā un ārstēšanā biežākajās ļaundabīgo audzēju lokalizācijās, piemēram, krūts vēža, prostatas audzēja, ādas audzēja, plaušu vēža, u.c. Plāna projektā ietvertie pasākumi paredz pilnveidot arī esošo valsts organizētā un apmaksātā vēža savlaicīgās atklāšanas programmu, kā arī paplašināt paliatīvās aprūpes pieejamību onkoloģiskajiem pacientiem.

Jau ziņots, ka no šā gada 1.oktobra ir spēkā stājusies jauna kārtība, lai nodrošinātu savlaicīgāku un efektīvāku izmeklēšanas un ārstēšanas uzsākšanu pacientiem, kuriem ir medicīniski pamatotas aizdomas par ļaundabīgu audzēju. Uzlabojumi paredzēti gan ļaundabīgo audzēju primārajā diagnostikā, gan ģimenes ārstu un ārstniecības iestāžu darbā gadījumos, kad, pamatojoties uz medicīniskām indikācijām, radušās aizdomas par onkoloģisku slimību.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes