Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Pārrunā sadarbības jautājumus ar Latvijas Māsu asociāciju

01.03.2016
700

1.martā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs tikās ar Latvijas Māsu asociācijas prezidenti Ditu Raisku un asociācijas valdes loceklēm, lai pārrunātu turpmāko sadarbību.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par nozares finansējumu, māsu atalgojumu, praktisko darba organizāciju ārstniecības iestādēs, kā arī māsu sertifikāciju. 

Latvijas Māsu asociācijas prezidente Dita Raiska izteica pateicību par rasto iespēju ar šā gada 1.janvāri palielināt atalgojumu valsts un pašvaldību iestādēs strādājošajām māsām. Vienlaikus tika uzsvērta nepieciešamība māsu atalgojuma jautājuma palielinājuma iespējas risināt arī citu nozaru – Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, Labklājības ministriju – padotības iestādēs. Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs uzsvēra, ka šobrīd atbilstoši Ministru kabineta uzdevumam ir sagatavots informatīvā ziņojuma projekts par situāciju saistībā ar veselības aprūpes personāla atalgojuma atšķirībām dažādu nozaru padotības iestādēs, kā arī ģimenes ārstu praksēs un tuvākajā laikā tas tiks virzīts izskatīšanai valdībā. Vienlaikus veselības ministrs atzina, ka jāraugās uz visu ārstniecībā nodarbināto atalgojuma celšanu, ievērojot samērīguma principu. Tāpat ministrs aicināja Latvijas Māsu asociācijas pārstāves līdzdarboties izveidotajās starpnozaru darba grupās, kas izvērtē veselības aprūpes finansēšanas jautājumus.

Kā vienu no jautājumiem, pie kura būtu nepieciešams strādāt, lai pacientiem uzlabotu pieejamo veselības aprūpi, Latvijas Māsu asociācijas valdes locekles minēja nepieciešamību izvērtēt normatīvo regulējumu attiecībā uz māsu tiesībām patstāvīgi strādāt ar veselības veicināšanas, slimību profilakses, pacientu izglītošanas un apmācības jautājumiem, tādējādi atslogojot arī ārstu darbu. 

Tāpat asociācijas valdes locekles aktualizēja nepieciešamību izvērtēt normatīvo regulējumu saistībā ar māsu apmācību un tiesībām studiju procesa laikā jaunajām māsām strādāt sertificētas ārstniecības personas uzraudzībā.

Latvijas Māsu asociācijas valdes locekles bija vienisprātis ar veselības ministru Dr.Gunti Belēviču, ka ir nepieciešams kopīgi risināmos jautājumus fiksēt sadarbības memorandā, kas arī kalpotu par apliecinājumu savstarpējam atbalstam nozarē veicamajiem pasākumiem.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes