Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs vienojies ar LVSADA par izlīgumu

25.11.2015
700

Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs 25.novembrī parakstīja vienošanos ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību (LVSADA) par izlīgumu kolektīvā interešu strīdā, līdz ar to  mediķu arodbiedrība streiku nerīkos

Panāktā vienošanās paredz, ka Veselības ministrija kopā ar mediķu arodbiedrību veidos darba grupu, kura strādās pie tā, lai kopumā izvērtētu veselības nozares sistēmā strādājošo atalgojumu un jau piešķirtā papildus finansējuma  sadalījumu. Darba grupas uzdevums būs precizēt darba samaksas pieaugumu un sadalījumu veselības nozarē strādājošiem un pakāpeniski atjaunot Ministru kabineta (MK) rīkojumu Nr. 326 par pamatnostādnēm „Cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē”. 

Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs: "Izlīgšanas komisijā mēs konstruktīvi debatējot panācām vienošanos un radām risinājumu visām LVSADA izvirzītajām kolektīvā interešu strīda prasībām. Šī ir vēsturiska vienošanās un man ir patiess gandarījums par panākto vienošanos.".

Pirmsstreika izlīgšanas komisija vienojās  par  līdzekļu pieauguma nepieciešamību  2016.gadā veselības nozares darbiniekiem ne mazāk kā 5% apmērā kā arī vienojās savlaicīgi sagatavot un pieņemt  LVSADA kolektīvā interešu strīda iesniegtās prasības par nepieciešamiem grozījumiem MK noteikumos "Par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām”,  „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” un "Noteikumi par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību”.


Iveta Ciganova 
tālrunis: 29101329, e-pasts: iveta.ciganova@vm.gov.lv

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes