Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Parakstīta nodomu vēstule par sadarbību farmācijas jomā

29.06.2015
700

Pirmdien, 29.jūnijā, Veselības ministrija, Latvijas Zinātņu akadēmija un farmācijas uzņēmumi, kas nodarbojas ar pētniecību - Eiropas Farmācijas uzņēmumu un apvienību federācija (EFPIA) un Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) - parakstīja nodomu vēstuli par sadarbību.

Nodomu vēstules galvenais mērķis ir attīstīt savstarpēju sadarbību, stabilus un paredzamus uzņēmējdarbības apstākļus, veicinot piekļuvi medikamentiem un tādējādi sekmējot Latvijas veselības aprūpes rezultātu uzlabošanu.
 
Veselības ministrija un farmācijas nozare vienojās par kompensējamo zāļu sistēmas pārskatāmības, medikamentu pieejamības veicināšanu un uz rezultātu vērstu zāļu lietošanu, kā arī nozares atbalstu inovatīvu medikamentu pieejamības nodrošināšanā. Tā īstenošanai Veselības ministrija un nozare vienojās par darba grupas izveidi konkrētu priekšlikumu izstrādāšanai sadarbības īstenošanai.
 
Nodomu vēstules parakstīšana ir turpinājums pētniecībā balstītas farmācijas nozares partnerībai ar Eiropas valstu valdībām, lai atbalstītu veselības aprūpes ilgtspēju un veicinātu pacientu piekļuvi novatoriskām zālēm.
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes