Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Hronisko slimību ierobežošanu aicinās izvirzīt par ES prioritāti

22.04.2015
700

29.aprīlī notiek Eiropas iniciatīvas Fit for Work (Piemērots darbam), Veselības ministrijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopīgi organizētā konference “Veselības aprūpes risinājumi iedzīvotāju darbaspēju uzlabošanai”. Konference tiek rīkota ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē atbalstu. 

Konferencē pulcēsies politisko procesu virzītāji un dažādu organizāciju pārstāvji no 25 valstīm, tostarp Eiropas Savienības (ES), Kanādas, ASV, Ukrainas, AAE u.c. Pasākumā tiks diskutēts par to, kā panākt hronisko slimību, tajā skaitā muskuloskeletālās sistēmas slimību (MSS), ierobežošanu. Diskusijās tiks aplūkota dažādu Eiropas valstu pozitīvā pieredze savlaicīgas palīdzības sniegšanā MSS jomā, kas ļauj uzlabot ārstēšanas rezultātus, kā arī paaugstina pacientu darbspējas un darba ražīgumu, kas savukārt mazina slodzi uz veselības aprūpes sistēmu. 
 
Konferencei veltītā preses konference notiks 29.aprīlī, Rīgā, konferenču centrā „Citadele”, Republikas laukumā 2A, no plkst. 11.45 līdz 12.15.
 
Preses konferencē piedalīsies:
veselības ministrs Dr.G.Belēvičs;
PVO pārstāvis ES institūcijās D.Tordrups (Beļģija); 
EDSO Veselības statistikas analītiķis M.Devo (Francija); 
Fit for Work dibinātājs un priekšsēdētājs Prof. S.Bevans;
Fit for Work Latvijas nodaļas vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes pārstāve D.Behmane.
 
MSS ir viens no galvenajiem darba kavēšanas iemesliem Eiropā – apmēram puse no kavēto dienu skaita un 60% paliekošas darba nespējas gadījumu rodas tieši šī iemesla dēļ. MSS radītie zaudējumi ik gadu sasniedz līdz pat 2% no ES IKP jeb apmēram 240 miljardu eiro. 
 
Fit for Work ir starptautiska, dažādu ieinteresēto pušu izveidota apvienība, kurā pārstāvētas iestādes un organizācijas no 35 valstīm. Apvienības mērķis ir popularizēt ideju, cik svarīgi ir savlaicīgi sniegt palīdzību ar MSS sirgstošajiem, tādejādi  veidojot līdzsvarotāku veselības aprūpes sistēmu. 
 
Sīkāka informācija:
Daiga Behmane, Fit for Work Latvijā vadītāja
Veselības ministra padomniece
daiga.behmane@vm.gov.lv
Kontakttālrunis: + 371 26101 986
 
The Work Foundation
Prof. Stephen Bevan 
sbevan@theworkfoundation.com
Mob. tālr.: +44 7970246066

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes