Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Veselības ministri Rīgā pārrunā nozares nākotnes izaicinājumus

17.04.2015
700

No 20. līdz 21.aprīlim Rīgā pulcējas Eiropas Savienības, Eiropas Brīvās tirdzniecības zonas un ES kandidātvalstu veselības ministri un valstu delegāciju vadītāji, lai neformālā gaisotnē diskutētu par sabiedrības veselību ietekmējošajiem faktoriem.

Ik gadu 70-80% no veselības aprūpes izmaksām ES tiek tērētas neinfekciju slimību ārstēšanai. Tajā pašā laikā, ierobežojot galvenos riska faktorus – smēķēšanu, neveselīgu uzturu, fizisko aktivitāšu trūkumu un alkohola pārmērīgu lietošanu –, iespējams uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un palielināt veselīgi nodzīvotos mūža gadus, tādējādi ietaupot ievērojamus finansiālus resursus.
 
Tāpēc veselības ministru tikšanās laikā plānotas diskusijas par līdzšinējo alkohola un līdzšinējo uztura politiku, kā arī to nākotnes izaicinājumiem. Tāpat plānots, ka veselības ministri atskatīsies uz jau sasniegto un iezīmēs turpmākos darbības virzienus un Eiropas Savienības lomu veselības sektorā.
 
Mediju ievērībai: preses konference plānota 21.aprīlī plkst.12:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tajā piedalīsies veselības ministrs Guntis Belēvičs un  Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas drošības ģenerāldirektorāta vadītāja vietnieks Ladislavs Miko (Ladislav Miko). Preses konferencē piedalīties var Latvijas prezidentūras pasākumiem akreditētie mediji.
 
 
Foto no tikšanās: Flickr vietnē - Foto (C) EU2015.lv. Video un foto materiāli no sanāksmes pieejami: https://adb.eu2015.lv/

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes