Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Austrumu partnerības valstu pārstāvji Rīgā vienosies cīņai pret tuberkulozi

30.03.2015
700

30.-31.martā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā rīkotā starptautiskā augsta līmeņa konferencē tiksies veselības nozares pārstāvji, lai diskutētu par starpvaldību un starpsektoru sadarbību cīņā ar tuberkulozi un tās multirezistenci.

Konferences mērķis ir stiprināt politisko sadarbību tuberkulozes un tās multirezistences izskaušanai Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Austrumu partnerības (EaP) valstīs, nodrošinot ilgtspējību veselības aprūpes sistēmā. Konferencē arī diskutēs, kā uzlabot pasākumu efektivitāti visvairāk apdraudētajās sabiedrības grupās un reģionālās sadarbības stiprināšanu, raugoties uz tuberkulozi kā pārrobežu fenomenu saistībā ar iedzīvotāju migrāciju Eiropas reģionā.
 
Konferencē piedalīsies ministri un augsta līmeņa pārstāvji no veselības, sociālo lietu un finanšu ministrijām, ES, EEZ un EaP valstīm,  Eiropas Komisijas, Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālā biroja un Eiropas Parlamenta, kā arī pārstāvji no starptautiskām institūcijām un nevalstiskajām organizācijām. Mērķis ir veicināt sadarbību un uzlabot tuberkulozes profilaksi un aprūpi.
 
Konferences darba kārtība (*pdf.). Foto no konferences interneta vietnē Flickr.
 
Konferenci organizē Veselības ministrija sadarbībā ar PVO Eiropas reģionālo biroju, Eiropas Komisiju, Eiropas Slimību kontroles un profilakses centru un starptautiskām nevalstiskajām organizācijām (Global Fund ATM, Stop TB Partnership, Global Health Advocates).
 
Mediju ievērībai: preses konference plānota 31.martā plkst.11:15 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un tajā piedalīsies veselības ministrs Guntis Belēvičs, PVO Eiropas reģionālā biroja vadītāja Suzanna Jakaba (Zsuzsanna Jakab), Eiropas Komisijas veselības un pārtikas drošības ģenerāldirektorāta Sabiedrības veselības direktora pienākumu izpildītājs Džons F.Raiens (John F.Ryan) un Tuberkulozes aktīvistu globālās apvienības biedrs Timurs Abdulājevs (Timur Abdullaev). Preses konferencē piedalīties var Latvijas prezidentūras pasākumiem akreditētie mediji.
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes