Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Piešķirs Ministru kabineta Atzinības rakstu V.Leimanei

24.03.2015
700

24.martā, valdībā atbalstīta Ministru kabineta (MK) Atzinības raksta piešķiršana ārstei pneimonoloģei, metodiķei, privātdocentei Vairai Leimanei par mūža ieguldījumu veselības nozares attīstībā.

V.Leimane šobrīd strādā SIA „Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca” (RAKUS) stacionārā „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Metodiskās vadības, uzraudzības un analīzes nodaļā un vada Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) sadarbības centru multirezistentās tuberkulozes pētniecībā un izglītībā.
 
V.Leimane ir devusi lielu ieguldījumu multirezistentās tuberkulozes izpētē un ārstēšanā, kā arī veicinājusi zinātnisko pētījumu īstenošanu un bijusi darba audzinātāja daudziem ārstiem. V.Leimanes pieredze un zināšanas ir augsti novērtētas arī starptautiskā līmenī, uzaicinot viņu par ekspertu vairākās PVO darba grupās. V.Leimane ir multirezistentās tuberkulozes konsultante Eiropas reģionā, un ir piedalījusies PVO tuberkulozes vadlīniju izstrādē. V.Leimane ir līdzautore gandrīz 30 publikācijām starptautiski citētos žurnālos. 
 
2001.gadā V.Leimane saņēma Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmes apliecību par  nopelniem Latvijas labā, savukārt 2004.gadā - Veselības ministrijas Atzinības rakstu par ieguldījumu nozares attīstībā, pacientu ārstniecībā, epidemioloģiskās drošības nodrošināšanā un starptautiskā sadarbībā. Tāpat  2014.gadā V.Leimane saņēmusi RAKUS Atzinības rakstu par ilgstošu, profesionālu un godprātīgu darbu un Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balvu par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā.
 
MK Atzinības raksta V.Leimanei pasniegšana plānota Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros rīkotajā Austrumu partnerības ministru līmeņa konferencē par tuberkulozi un tās multirezistenci, kas notiks šī gada 30.-31.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes