Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Starptautiskie eksperti Rīgā diskutē par veselīga dzīvesveida nozīmi bērniem izglītības iestādēs

18.02.2015
700

23. un 24.februārī notiek konference "Veselīgs dzīvesveids: uzturs un fiziskās aktivitātes bērniem un jauniešiem skolās" 

No 23. līdz 24.februārim Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes ietvaros Rīgā notiks starptautiska, augsta līmeņa konference, kuras laikā vadošie Eiropas līmeņa veselības nozares eksperti diskutēs par uztura un fizisko aktivitāšu nozīmi bērniem un jauniešiem izglītības iestādēs. 
 
Rīkojot konferenci "Veselīgs dzīvesveids: uzturs un fiziskās aktivitātes bērniem un jauniešiem skolās", turpināsies iepriekšējo prezidentūru  - Grieķijas un Itālijas - uzsāktās diskusijas, uzsverot, ka pilnvērtīgs uzturs un pietiekoša fiziskā aktivitāte ir galvenie veselīga dzīvesveida faktori dzīves ilguma un kvalitātes uzlabošanai Eiropā. Konferences mērķis ir izvērtēt ar uzturu un fiziskajām aktivitātēm saistīto Eiropas līmeņa stratēģisko dokumentu īstenošanas progresu. Konferences dalībnieki diskutēs arī par nākotnes izaicinājumiem veselīga uztura un fizisko aktivitāšu jomā, lai efektīvi realizētu politikas bērnu aptaukošanās mazināšanai un veicinātu veselīgu dzīvesveidu, vidi un izvēli bērnu un jauniešu vidū.
 
Konferenci atklās Latvijas Republikas veselības ministrs Guntis Belēvičs, Eiropas Komisijas pārstāvis Džons F.Rajens (John F.Ryan) un Pasaules Veselības organizācijas pārstāvis Gaudens Galea (Gauden Galea).  Dalību konferencē ir apstiprinājuši augsta līmeņa pārstāvji no sabiedrības veselības, uztura, sporta jomas, Latvijas pašvaldību pārstāvji, kā arī citi ar veselīgu dzīvesveidu saistīti eksperti. Konferences darba kārtība šeit.
 
Konferenci "Veselīgs dzīvesveids: uzturs un fiziskās aktivitātes bērniem un jauniešiem skolās" organizē Latvijas Republikas Veselības ministrija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, konferenci līdzfinansē Eiropas Komisija.
 
Mediju ievērībai: konferencē piedalīties var Latvijas prezidentūras pasākumiem akreditētie mediji. Preses konference plānota 23.februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā plkst.11:00 un tajā piedalīsies veselības ministrs Guntis Belēvičs, Eiropas Komisijas pārstāvis Džons F.Rajens (John F.Ryan) un Pasaules Veselības organizācijas pārstāvis Gaudens Galea (Gauden Galea).
 
Ekspertu prezentācijas un video no konferenses pieejamas Veselības ministrijas tīmekļa vietnē sadaļā sadaļā "Prezidentūra" skatīt  šeit.
 
Sīkāka informācija par akreditāciju šeit. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzu sazinieties mediaaccreditation@es2015.lv. 
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes