Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Belēvičs savā uzrunā EP aicina atbalstīt stingrāku veselības politiku

21.01.2015
700

21.janvārī veselības ministrs Guntis Belēvičs Eiropas Parlamenta (EP) Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteju iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras prioritātēm veselības jomā.

Savu uzrunu sākot, Guntis Belēvičs norādīja, ka Latvija Eiropas Savienības prezidējošās valsts godā ir atgādinājums par lielajām pārmaiņām, kas Latvijā notikušas, uzsverot Eiropas vienotību un kopīgo izpratni par sadarbību, nākotni un attīstību. Veselības ministrs uzsvēra, ka veselības jomas izvirzītie prioritārie darbi pilnībā saskan un papildina kopējās Latvijas prezidentūras prioritātes. Tajā pašā laikā EP deputātu viedoklis un atbalsts ir ļoti nozīmīgs gan veselības politikas veidošanā, gan visas Eiropas iedzīvotāju labklājības nodrošināšanā. 
 
Kā vienu no tuvākā pusgada aktuālajiem jautājumiem, kur nepieciešams EP atbalsts,  veselības ministrs norādīja medicīnas ierīču un in-vitro medicīnas ierīču regulu pakotni. Tā ir svarīga gan pacientu drošības uzlabošanā, gan Eiropas medicīnas ierīču tirgus konkurētspējas saglabāšanā. Guntis Belēvičs apstiprināja, ka tiks turpinātas Lietuvas uzsāktās un Grieķijas un Itālijas turpinātās diskusijas par jauno psihoaktīvo vielu regulu.  Tāpat dalībvalstu veselības ministri tiks aicināti diskutēt kopā ar Eiropas Komisiju attiecībā uz alkohola politiku Eiropas Savienībā nākotnē.
 
Uzrunas noslēgumā Guntis Belēvičs norādīja, ka lai arī veselības aprūpes jautājumi galvenokārt ir dalībvalstu kompetence un atbildība, visu pienākums un izaicinājums ir to kopīgi stiprināt.
 
Jau ziņots, ka Latvija savas prezidentūras programmā īpašu uzmanību veltīs diskusijām par veselīgu dzīvesveidu ar uzsvaru uz veselīgu uzturu un fiziskām aktivitātēm, izglītības iestāžu lomu veselīga dzīvesveida uzturēšanā, atšķirību starp dzimumiem aptaukošanās izplatībā, kā arī moderno tehnoloģiju lomu bērnu un jauniešu izglītošanā par veselīgu dzīvesveidu. Prezidentūras ietvaros paredzēts arī diskutēt par alkohola politiku Eiropas Savienībā un nepieciešamo rīcību cīņā ar multirezistento tuberkulozi.
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes