Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Notiek tiešsaistē diskusiju par uzturu veselai sirdij

04.12.2014

Notiek tiešsaistes diskusija ar sarunām un sirdij veselīgu ēdienu gatavošanu.

 

Ceturtdien, 4.decembrī Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā (//www.spkc.gov.lv/)  tiešsaistē notiek interneta padomnieks “Uzturs veselai sirdij IV”, kas noslēgs šī gada tiešraižu diskusiju sēriju, kas veltīta veselīgam uzturam. 

Pirms mēneša, trešajā tiešraidē Rimi veselīgās ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavāra Normunda Baranovska virsvadībā, ar uztura speciālistes Katrīnas Spulenieces – Aišpures un  žurnālista Elvja Jansona palīdzību  gatavojām veselīgas pusdienas veselai sirdij (video) ar salātiem, pamatēdienu un sildošu dzērienu.

4.decembrī šī  pati komanda gatavo zupu un sirdij vērtīgu desertu, lai iedvesmotu arī citus veselīgai Ziemassvētku sagaidīšanai. Tiešraides laikā varēs uzdot arī jautājumus: prese@spkc.gov.lv un www.draugiem.lv/sveiksunvesels.

Kampaņas „Mīli savu sirdi” ietvaros notikušas trīs interneta tiešraides, kurās ar kardiologa, uztura speciālista un pavāra palīdzību teorētiski tika izrunāti sirdij veselīga uztura pamati, galvenie  pārtikas produkti, kas ieteicami sirds veselībai, kā arī ēdiena pagatavošanas veidi, kas nosaka, vai  maltīte ir veselīga. Visas tiešraides var noskatīties  http://ej.uz/xv2w.

SPKC atgādina, ka sirds un asinsvadu slimības (SAS) ir viena no nozīmīgākajām sabiedrības veselības problēmām gan Eiropas Savienībā, gan Latvijā – pie mums SAS joprojām ir galvenais nāves iemesls (55% gadījumu no visiem mirušajiem). Svarīgi apzināties, ka mūsu sirds un asinsvadu veselība ir atkarīga ne tikai no iedzimtības un ģenētiskiem faktoriem, bet, galvenokārt, no paradumiem un dzīvesveida, tāpēc profilakses pasākumiem, kā arī riska faktoru novēršanai ir būtiska nozīme šo slimību izplatības mazināšanā. Kā galvenie ietekmējamie riska faktori SAS slimību izplatībā ir minami - paaugstināts holesterīna līmenis asinīs, mazkustīgs dzīvesveids, smēķēšana, paaugstināts asinsspiediens, nesabalansēts uzturs, aptaukošanās, pārmērīga alkohola lietošana un pastāvīgs stress.

Informatīvo kampaņu „Mīli savu sirdi!” organizē Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs, plašāka informācija par kampaņu pieejama: www.spkc.gov.lv, www.draugiem.lv/sveiksunvesels.

 Plašāka informācija par kampaņu: Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja - Laura Ševčenko (26537869), e-pasts: laura.sevcenko@spkc.gov.lv.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes