Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Turpinās kampaņa „Mīli savu sirdi” par sirds un asinsvadu slimību simptomiem un sirdij veselīgu uzturu

25.09.2014
700

Turpinot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra Sirds veselības gadā (2013) uzsākto iedzīvotāju informēšanas un izglītošanas kampaņu „Mīli savu sirdi!”, šoruden turpināsies iedzīvotājus izglītojoša un informējoša kampaņa par sirds un asinsvadu slimību simptomiem un sirdij veselīgu uzturu.

Kampaņas galvenie mērķi ir veicināt iedzīvotāju izpratni par hronisku sirds un asinsvadu slimību pazīmēm, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta, lai veiktu regulāras sirds veselības pārbaudes. Kampaņas „Mīli savu sirdi” ietvaros iedzīvotāji tiks informēti par miokarda infarkta un smadzeņu insulta pazīmēm, lai iedzīvotāji paši un citi līdzcilvēki atpazītu simptomus, kuru gadījumā nekavējoties jāsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība. Tāpat kampaņas ietvaros plānots veicināt sabiedrības izpratni par sirdij labvēlīga uztura nozīmi, skaidrojot un demonstrējot to ar saistošiem piemēriem.  

Lai iepazīstinātu medijus ar plānotās kampaņas saturu, iecerētajām aktivitātēm, informatīvajiem materiāliem, kurus plānots izplatīt iedzīvotājiem, aicinām uz preses konferenci, kas notiks pirmdien, 29.septembrī plkst. 11.30 Veselības ministrijā (3.stāvā, lielajā zālē).  

Preses konferencē piedalīsies: Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Egita Pole, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents, prof. Andrejs Ērglis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Medicīniskās kvalifikācijas un mācību centra vadītāja, ārste reanimatoloģe Dzintra Jakubaņeca, Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs Andis Brēmanis.

Uzreiz pēc preses konferences, plkst.13.00, aicinām mediju pārstāvjus uz Pasaules Sirds dienai veltītām aktivitātēm (parkā pie Dailes teātra, Brīvības un Šarlotes ielas stūrī), kuru ietvaros iedzīvotāji varēs iepazīties ar kampaņas Mīli savu sirdi izglītojošajiem materiāliem, konsultēties ar speciālistiem par SAS simptomiem, Neatliekamās medicīniskā palīdzības automašīnā uzzināt par to, kāpēc insulta un infarkta gadījumā steidzami jāsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Pasākuma ietvaros varēs bez maksas izmērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī noklausīties kardiologu un uztura speciālistu lekcijas par sirds veselības profilaksi. 

Informatīvo kampaņu „Mīli savu sirdi!” organizē Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs, atbalsta Latvijas Kardiologu biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Plašāka informācija par kampaņu pieejama: www.spkc.gov.lv, www. draugiem.lv/sveiksunvesels 

Informācijai

Sirds un asinsvadu slimības (SAS) ir viena no svarīgākajām sabiedrības veselības problēmām gan Eiropas Savienībā, gan Latvijā – pie mums SAS joprojām ir galvenais nāves iemesls (55% gadījumu no visiem mirušajiem). Svarīgi apzināties, ka mūsu sirds un asinsvadu veselība ir atkarīga ne tikai no iedzimtības un ģenētiskiem faktoriem, bet, galvenokārt, no paradumiem un dzīvesveida, tāpēc profilakses pasākumiem, kā arī riska faktoru novēršanai ir būtiska nozīme šo slimību izplatības mazināšanā. Kā galvenie ietekmējamie riska faktori SAS slimību izplatībā ir minami - paaugstināts holesterīna līmenis asinīs, mazkustīgs dzīvesveids, smēķēšana, paaugstināts asinsspiediens, nesabalansēts uzturs, aptaukošanās, pārmērīga alkohola lietošana un pastāvīgs stress.

Plašāka informācija: 

Slimību profilakses un kontroles centrs 

Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko - 26537869

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes