Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Atklāj profesionālu portālu grūtniecēm un jaunajiem vecākiem www.grutnieciba.lv

07.04.2014
700

Atklāj Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra veidoto portālu grūtniecēm un jaunajiem vecākiem www.grutnieciba.lv.

 
Portāla mērķis ir nodrošināt viegli lietojamu interneta vietni topošajiem un jaunajiem vecākiem, kur vienuviet pieejama nekomerciāla, plaša, profesionāla un kvalitatīva valsts un medicīnas profesionāļu apstiprināta informācija un ieteikumi veselīgas grūtniecības plānošanai un norisei. 
 
Portālā ikviens interesents atradīs informāciju par grūtniecības fizioloģisku norisi, t.sk. par pieejamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem noteiktos grūtniecības posmos, par atkarību izraisošo vielu lietošanas negatīvo ietekmi uz grūtnieces un augļa veselību, par veselīgu uzturu, grūtnieces veselības aprūpes savlaicīgas uzsākšanas nozīmi un profilakses pasākumiem traumatisma mazināšanai bērniem, kā arī citiem faktoriem. 
 
Portāls tapis sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju, Nacionālo veselības dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
 
Slimību profilakses un kontroles centra rīcībā esošā informācija liecina, ka iedzīvotāju informētība par grūtniecību un vecāku veselības un kaitīgu ieradumu ietekmi uz bērnu nav pietiekama. Dati rāda, ka gan topošās mātes, gan tēvi bērna gaidīšanas laikā joprojām nododas kaitīgiem ieradumiem – smēķēšanai, alkohola un citu atkarības vielu lietošanai. Tāpat topošās mātes grūtniecības laikā slimo ar seksuāli transmisīvām infekcijām, endokrīnās un vielmaiņas sistēmas slimībām, kas sarežģī grūtniecību, bet ir savlaicīgi novēršamas un ārstējamas.  
 
Pasākumā piedalās veselības ministre Ingrīda Circene, Slimību profilakses un kontroles centra  direktore Inga Šmate, Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas viceprezidente, profesore Dace Rezeberga, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Līga Gaigala.
 
Portāla atklāšana notika Slimību profilakses un kontroles centrā (Duntes ielā 22, 2.stāva zālē) plkst. 13:00.
 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes