Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Par papildus finansējuma piešķiršanu reģionālajām slimnīcām

29.07.2013
700

Ņemot vērā izskanējušo informāciju par nevienlīdzīgu papildus finansējuma piešķiršanu reģionālajām slimnīcām, informējam, ka, gan reģionālajām slimnīcām, gan citām slimnīcām papildus finansējuma apmērs rēķināts atbilstoši vienotiem kritērijiem. Nacionālais veselības dienests publisko papildus finansējuma summas.

Kopumā reģionālajām slimnīcām valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanai un infrastruktūras uzturēšanai no valsts budžeta paredzēts papildu finansējums 2 649 884 Ls apmērā. Līgumu piedāvājumos katrai reģionālajai slimnīcai norādīti līdzekļi gan rindu mazināšanai un pakalpojumu pieejamības uzlabošanai, gan vienreizējs maksājums infrastruktūras uzturēšanas izdevumu deficīta segšanai. Abi maksājumi veido kopējo līguma summu.

Pielikumā Nacionālā veselības dienesta informācija par reģionālajām slimnīcām piedāvāto papildus finansējuma summām*.

Papildus finansējuma apmērs rēķināts atbilstoši līgumiem, kurus slimnīcas par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu ar Nacionālo veselības dienestu noslēdza gada sākumā. Tāpēc jāatgādina, ka slimnīcām ir atšķirīgs ne tikai pakalpojumu klāsts, kas tiek sniegti par valsts līdzekļiem, bet arī valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas apjoms. Piemēram, slimnīcās atšķiras observācijas gultu izmantošana u.c. rādītāji.

Vienlaikus informējam, ka šobrīd no visām 42 slimnīcām, kuras ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu un sniedz valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību stacionārā, 24 slimnīcas jau ir parakstījušas līgumus par papildu finansējuma saņemšanu.

* Nacionālā veselības dienesta informācija par reģionālajām slimnīcām piedāvāto papildus finansējuma summām (Ls) - skatīt šeit.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes