Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Liepājā atklās Sirds veselības pilotprojektu

27.05.2013
700

Sirds veselības gada ietvaros, Liepājā atklāts pilotprojekts, kura laikā veiks sirds asinsvadu slimību skrīningu, pārbaudot 11 gadīgus bērnus un vīriešus 45 gadu vecumā.

Pilotprojekta mērķis ir agrīni atklāt sirds un asinsvadu saslimšanas, savlaicīgi uzsākt ārstēšanu un rezultātā samazināt mirstību no tām. Pilotprojekta ietvaros – no 29.maija līdz 15.augustam - divu vecuma grupu Liepājas iedzīvotāji (45 gadus veci vīrieši un 11 gadus veci bērni) tiks aicināti doties pie ģimenes ārsta un veikt sirds veselības pārbaudes par brīvu. Ja ģimenes ārsts konstatēs sirds un asinsvadu saslimšanas, tad personai tiks nodrošināta kardiologa konsultācija.

Pilotprojektu atklāja plkst. 10:00 ar preses konferenci, kurā piedalījās:
Ingrīda Circene, veselības ministre;
profesors Andrejs Ērglis Latvijas Kardiologu biedrības prezidents;
Ineta Stadgale, Liepājas domes Vides un veselības daļas vadītāja.

Pasākuma laikā no plkst.10:00 – 13:00 Liepājā, Rožu laukumā iedzīvotājiem būs iespēja pārbaudīt sirds veselību. Apmeklētājiem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu un konsultēties ar Latvijas Sarkanā krusta Liepājas komitejas un Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles mediķiem par sirds veselības riskiem un profilaksi.

Veselības ministre Ingrīda Circene un  profesors Andrejs Ērglis par Sirds veselības gada 2013 sabiedrības informēšanas kampaņu - skatīt šeit.

Pilotprojekts tiek īstenots, sadarbojoties Veselības ministrijai, Slimību profilakses un kontroles centram, Latvijas Kardilogu biedrībai, Liepājas domei un Liepājas ģimenes ārstiem.

Par Sirds veselības gadu 2013 (Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plāna 2013. – 2015.gadam projekts) - lasīt šeit.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes