Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes

Veselības ministre tiekas ar Bavārijas Landtāga Pārtikas, lauksaimniecības un mežsaimniecības lietu komisijas delegācijas pārstāvjiem.

25.07.2012
720

Veselības ministre Ingrīda Circene un Veselības ministrijas speciālisti tiekas ar Vācijas Federatīvās Republikas Bavārijas Landtāga Pārtikas, lauksaimniecības un mežsaimniecības komisijas delegācijas vadītāju Albertu Fīrakeru (Albert Füracker) un delegācijas pārstāvjiem.

 

Veselīga uztura problemātika Vācijā kļūst arvien aktuālāka, tādēļ delegācijas pārstāvji īpaši vēlējās noskaidrot Latvijas redzējumu šajos jautājumos. Vācu speciālisti ar interesi uzklausīja Latvijas pieredzi veselīga uztura veicināšanas jomā, īpaši bērnu un jauniešu izglītošanas jomā. Delegācijas vadītājs A.Fīrakers uzsvēra, ka īpaša uzmanība būtu jāvērš tieši uz jaunākās paaudzes izglītošanu, jo bieži vien tieši bērnu zināšanas par veselīgu uzturu ietekmē visas ģimenes ēšanas paradumus.
 
Veselības ministre vācu kolēģus iepazīstināja ar veselības aprūpes budžeta veidošanas pamatprincipiem, sabiedrības veselības pamatdatiem, kā arī ar plānoto veselības obligātās apdrošināšanas koncepcijas ieviešanas gaitu.
 
Veselības ministrijas pārstāvji informēja delegāciju par Latvijas valsts institūciju sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām veselības veicināšanas jomā. Latvijā jau divus gadus skolās veiksmīgi darbojas veselības veicinošās programmas „Skolas augļi” un „Skolas piens”, šogad noteiktas veselīgā uztura normas bērnudārzos, skolās un pansionātos.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes